Twitter Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır?

Twitter kullanıcıları profillerinden farklı düzenlemeler yapabilmektedir. Bu düzenlemelerden bir tanesi de Twitter gönderi sabitleme olup birçok kullanıcı tarafından yapılmaktadır. Böylece bu işlemi yapan kullanıcıların profiline giren kullanıcılar ilk olarak sabitlenen tweeti görmektedirler.

Twitter Gönderi Sabitleme Nedir?

Ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan Twitter, kullanıcılarının attıkları tweetlerden istediklerinin daha yukarıda görünmesine imkan vermektedir. Kullanıcılar bu işlemi yaptıklarında istedikleri gönderi en üstte yer alır ve daha sonra paylaşım yapılsa dahi bu gönderi alt sıralara düşmez. En basit ifade ile o gönderi en üste sabitlenir.

Bu işleme kullanıcılar sıklıkla başvurur ve profillerine giren diğer kullanıcıların bu gönderiyi kesin olarak görmelerini sağlarlar. Bu şekilde sabitlenmiş gönderiler diğerlerine göre çok daha fazla sayıda görüntüleme alır.

Twitter Gönderi Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter gönderi sabitleme işlemini yapmak son derece basittir. Kullanıcılar birkaç saniyede bu işlemi yapabilirler. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Twitter hesabına giriş yapılır.
 • Profile geçiş yapılır ve en üste sabitlenmek istenen gönderi bulunur.
 • Gönderinin sağ üst köşesinde yer alan ve aşağı doğru bakan ok simgesine basılır.
 • Bu işlemden sonra bazı seçenekler belirecektir. Kullanıcılar bunlardan “Profil sayfana sabitle” seçeneğini tercih etmesi gerekiyor.
 • Böylece işlem tamamlanmış ve seçilen gönderi en üste sabitlenmiş olacaktır.

Twitter Gönderi Sabitleme İşlemi Geri Alınabilir Mi?

Diledikleri gönderiyi yukarıdaki adımları izleyerek profil sayfalarının en üstüne sabitleyen kullanıcılar istemeleri halinde bu işlemi geri alabilir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar ise yukarıdakine benzerdir. Öncelikle sabitlenen gönderinin sağ üst köşesindeki aşağıya bakan ok simgesine basılır ve çıkan seçeneklerden “Profil sayfandan ayır” tercih edilir. Böylece daha önce en üste sabitlenmiş olan gönderi buradan kaldırılır. Kullanıcılar isterse farklı bir gönderiyi yine buraya sabitleyebilir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar
Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza gelen yenilikler, hayatımızı kolaylaştıran cinsten. Bu yeniliklere, her geçen gün farklıları ekleniyor. Sayısız taki...

Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?
Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube hem video görüntüleme özelliği hem de arama motoru olma açısından en işlevsel uygulamalar arasında yer almaktadır. İstediğiniz zaman arama yap...

Twitter gönderi sabitleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter gönderi sabitleme nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Twitter Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

 1. Elif UZMAN
  Elif UZMAN

  Twetter gönderi sabitleme işleminde paylaşılanları en üstte tutabilme özelliği tek karşı tarafta var herhalde. Ben bir türlü kişinin gönderilerini kendi sayfamda üstte tutamıyorum.

 2. Nermin UÇARI
  Nermin UÇARI

  Twetter gönderi sabitleme artık kullanılmıyor. Bu yöntem kaldırıldı diye biliyorum. Ancak gönderimleri üste tutturmak için bir yöntem geliştirmişler. Ben bulamadım henüz