Twitter Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır?

Twitter Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır?

Twitter kullanıcıları profillerinden farklı düzenlemeler yapabilmektedir. Bu düzenlemelerden bir tanesi de Twitter gönderi sabitleme olup birçok kullanıcı tarafından yapılmaktadır. Böylece bu işlemi yapan kullanıcıların profiline giren kullanıcılar ilk olarak sabitlenen tweeti görmektedirler.

Twitter Gönderi Sabitleme Nedir?

Ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan Twitter, kullanıcılarının attıkları tweetlerden istediklerinin daha yukarıda görünmesine imkan vermektedir. Kullanıcılar bu işlemi yaptıklarında istedikleri gönderi en üstte yer alır ve daha sonra paylaşım yapılsa dahi bu gönderi alt sıralara düşmez. En basit ifade ile o gönderi en üste sabitlenir.

Bu işleme kullanıcılar sıklıkla başvurur ve profillerine giren diğer kullanıcıların bu gönderiyi kesin olarak görmelerini sağlarlar. Bu şekilde sabitlenmiş gönderiler diğerlerine göre çok daha fazla sayıda görüntüleme alır.

Twitter Gönderi Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter gönderi sabitleme işlemini yapmak son derece basittir. Kullanıcılar birkaç saniyede bu işlemi yapabilirler. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Twitter hesabına giriş yapılır.
  • Profile geçiş yapılır ve en üste sabitlenmek istenen gönderi bulunur.
  • Gönderinin sağ üst köşesinde yer alan ve aşağı doğru bakan ok simgesine basılır.
  • Bu işlemden sonra bazı seçenekler belirecektir. Kullanıcılar bunlardan “Profil sayfana sabitle” seçeneğini tercih etmesi gerekiyor.
  • Böylece işlem tamamlanmış ve seçilen gönderi en üste sabitlenmiş olacaktır.

Twitter Gönderi Sabitleme İşlemi Geri Alınabilir Mi?

Diledikleri gönderiyi yukarıdaki adımları izleyerek profil sayfalarının en üstüne sabitleyen kullanıcılar istemeleri halinde bu işlemi geri alabilir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar ise yukarıdakine benzerdir. Öncelikle sabitlenen gönderinin sağ üst köşesindeki aşağıya bakan ok simgesine basılır ve çıkan seçeneklerden “Profil sayfandan ayır” tercih edilir. Böylece daha önce en üste sabitlenmiş olan gönderi buradan kaldırılır. Kullanıcılar isterse farklı bir gönderiyi yine buraya sabitleyebilir.

Twitter gönderi sabitleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Twitter gönderi sabitleme nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Yanlışlıkla Kalp Gönderdim Nasıl Geri Alırım? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Twetter gönderi sabitleme işleminde paylaşılanları en üstte tutabilme özelliği tek karşı tarafta var herhalde. Ben bir türlü kişinin gönderilerini kendi sayfamda üstte tutamıyorum.

  2. Twetter gönderi sabitleme artık kullanılmıyor. Bu yöntem kaldırıldı diye biliyorum. Ancak gönderimleri üste tutturmak için bir yöntem geliştirmişler. Ben bulamadım henüz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.