Youtube Canlı Abone

Youtube Canlı Abone

Youtube Canlı Abone

Dünyanın tartışmasız en büyük video sitesi olan Youtube, kullanıcıların abone sayısına çok büyük önem vermektedir. Youtube canlı abone takip sistemi sayesinde kullanıcılar abonelerine anlık olarak takip edebilmektedir. Abone sayısındaki değişimi çok rahat bir şekilde görebilmektedir. Abone sayısının bu şekilde takip edilmesinin birtakım önemli faydaları bulunmakta ve kullanıcılar bu faydalardan yararlanılarak farklı stratejiler geliştirmekte ve Youtube’dan daha fazla para kazanma fırsatını elde etmektedir.

Youtube ile diğer video siteleri arasında çok büyük bir fark olduğu su götürmez bir gerçektir. Bu farklılığın daha doğrusu Youtube’un neden bu kadar başarılı olduğunun sebebi aslında çok açıktır. Değişime ve gelişime çok büyük önem veren Youtube, site içerisindeki videoların güncel kalabilmesi amacı ile birtakım stratejiler geliştirmektedir. Bu stratejileri kusursuz bir şekilde uygulayarak rakiplerinin çok önüne geçmektedir. Uzun yıllardır sektördeki liderlik hiç kimseye bırakma masanın yanı sıra, yanına dahi herhangi bir video sitesini yaklaştırmamıştır.

Youtube tarafından izlenen strateji incelendiğinde çok önemli bazı ayrıntılar olduğu görülecektir. Youtube, kullanıcıların siteye video eklemesi için bir takım teşvikler vermekte ve bu teşvikler sonucunda siteye hem yeni videoları hem de kaliteli yapımlar eklenmektedir. Söz konusu durum ise sitenin kalitesini ciddi şekilde artırıldığı gibi siteye giren kullanıcılarında sürekli yeni videoları bulmasını kolaylaştırmaktadır. Dolayısıyla da çift taraflı bir kazanım söz konusu olup kullanıcılar elde ettiği bu imkândan dolayı diğer video sitelerine değil özellikle Youtube’a giriş yaparak video izlemeyi tercih etmektedir.

Youtube Canlı Abone Sayısı Neden Önemlidir?

Bilindiği gibi Youtube’dan para kazanmak için bir takım şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Youtube canlı abone sayısı direkt olarak olmasa dahi dolaylı olarak bu konu ile ilgilidir. Youtube tarafından para ödeme yapılabilmesi için istenen şartlardan bir tanesi kanal açılması ve bu kanalın en az 1000 adet abonesinin olmasıdır. 1000 aboneyi tamamlamayan kişilere Youtube herhangi bir şekilde ödeme yapmamaktadır. Bundan dolayı da insanlar abone sayısını tamamlayıp tamamlamadıklarını öğrenebilme adına sürekli canlı takip yapmakta ve abone sayısını anlık olarak izlemektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

İşin bir taraftaki boyutu bu şekilde iken diğer taraftaki boyutu ise belki de daha önemlidir. Youtube’dan para kazanmak için yüklenen videoların olabildiğince çok insan tarafından izlenmesi gerekmektedir. Videoları izleyen kişi sayısı arttıkça kazanılacak para da artacak ve böylelikle insanlar beklentilerini ve belki de daha fazlasını karşılamış olacaklardır. Kullanıcıların videolarını daha fazla insana ulaştırabilmek için atacağı adımların başında kanallarını geliştirmek gelir. Bir kullanıcının kanalının abone sayısı ne kadar fazla ise paylaşılacak videonun izlenme oranı o kadar çok olacaktır. Hem kanala abone olan kişiler söz konusu video izleyecek hem de farklı platformlarda bu videoları paylaşarak daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır. Buna bağlı olarak insanlar Youtube canlı abone sayısı üzerinden takip yapmakta ve böylece kanallarının ne kadar geliştiğini görebilmektedir. Kanalı gelişen kullanıcıları ise daha fazla para kazanacağından önemli bir mutluluğu anlık olarak yaşama fırsatı elde etmektedir.

Youtube Canlı Abone Takibi Nasıl Yapılır?

İnsanların bu alandaki ihtiyacını fark eden bazı internet siteleri tarafından geliştirilen özel sayaçlar, Youtube üzerinden abone sayısını anlık olarak takip etme fırsatı vermektedir. Bu internet sitelerine giriş yapıldıktan hemen sonra ilgili bölüme kanalın ismi yazılmakta ve böylece kanalı ait abone sayısı anlık olarak izlenmeye başlanmaktadır. Bu siteleri üzerinden kişiler hem kendi kanallarının abone sayısını hem de farklı bir kanalın abone sayısını çok rahat bir şekilde takip edebilir. Sitelerin teknik altyapısı beklentileri karşılayacak şekilde dizayn edilmiş olup yaklaşık olarak her 2 saniyede bir kendini güncelleyerek abone sayısına canlı olarak izleyenlere göstermektedir. Youtube canlı abone ifadesi de buradan gelmekte ve bu şekilde kullanılmaktadır.

Youtube canlı abone sayısını takip ederken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bu hususların başında söz konusu sitelere giriş yaptıktan sonra kanalın ismini doğru bir şekilde ilgili alana yazmak bulunur. Eğer kanalın ismi yazılırken tek harf dahi yanlış olur ise sizden çalışmayacak ve böylece Youtube canlı abone sayısının takip edilmesi imkânsız hale gelecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ve bu tür sitelerine herhangi bir şifre istemediğinin bilinmesidir.

Söz konusu işlem yapılırken sadece ilgili bölüme kanalın ismi yazılmaktadır. Dolayısıyla farklı kanalların abone sayısı dahi buradan takip edilebilmektedir. Fakat bazı internet siteleri Youtube kanallarını çalmak amacı ile bu tür sahte siteler hazırlamakta ve insanlardan giriş yapmaları için Youtube kanalı şifrelerini istemektedir. Kullanıcı adı ve şifresini giren kişiler adeta kendi elleriyle kanallarını teslim etmiş olmakta ve böylece çok önemli bir kayıp ile karşı karşıya kalmaktadır. Bundan dolayı şifre ve kullanıcı adı isteyen sitelerden uzak durulmalı ve kesinlikle buralarda canlı abone sayısı takibi yapılmaya çalışılmamalıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube Abone Sayısını Arttırma Yöntemleri

Youtube canlı abone sayısı ile ilgili yukarıda detaylı olarak bilgiler verilmiştir. Youtube üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi abone sayılarının olabildiğince fazla olmasıdır. Bundan dolayı da izlenecek bazı adamlar bulunmakta ve bu adamlar sayesinde abone sayısı çok hızlı bir şekilde arta bilmektedir.

Abone sayısının artması için dikkat edilmesi gereken hususların başında kaliteli içerik oluşturma gelir. Yani kanalı eklenecek olan videonun mutlak surette kaliteli ve dikkat çekici olması şartı bulunmaktadır. Eğer bu şart dikkate alınmaz ve söylesene videolar Youtube üzerinden paylaşılır ise diğer kullanıcıların bu tür videolara ilgisi son derece düşük seviyede kalacak ve buna bağlı olarak da kanalına abone sayısı asla artmayacaktır. Kaliteli içeriklerin eklenmesi durumunda ise insanlar bu videolara çok büyük ilgi gösterecek ve siteye eklendiğinde hemen görebilmek için kanala abone olacaktır. Youtube  abone satın al takip sisteminin de sürekli hareketli olduğu ve yukarıya doğru gittiği görülecektir.

Abone sayısını arttırmanın farklı bir yolu daha bulunmaktadır. İnsanların bu alandaki ihtiyaçlarına cevap vermek üzere bazı internet siteleri Youtube kanalı abonesi satışı yapmaktadır. İnsanlar belirli bir miktar ücret ödemek suretiyle kanallarına istedikleri kadar abone satın alabilirler. Böylece para kazanmak için gerekli olan 1000 abone sayısı şartını da kısa sürede sağlayarak para kazanmak için beklemeleri önlenmiş olur.

Abone satın almak için internet üzerinde çok sayıda site bulunurken bunlardan kaliteli olanlarının tercih edilmesi yapılacak alışverişte herhangi bir sıkıntı yaşanmasına engelleyecektir. Bazı siteler sırf dolandırıcılık amacıyla abone satış yaptığını iddia etmektedir. İnsanların parasını aldığı halde kanallarına abone eklenmemektedir.  Dolayısıyla dolandırılmak istemeyen kişilerin bu hususa dikkat etmesi ve kaliteli olan sitelerden abone satın alma işlemini yapması gerekmektedir. Kanalı alınan abone sayısının miktarı saniyeler içerisinde Youtube canlı abone takip sisteminde görülecektir.

Bütün bu işlemler yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de kesinlikle şifrenin herhangi bir site üzerine girilmelidir. Bilinmesi gerekir ki eğer bir site sizin şifrenizi istiyor ise muhtemelen amacı hesabınızı çalmaktır. Böyle bir duruma düşmemek için uyanık olunmalı ve şifre kesinlikle herhangi bir site ile paylaşılmamalıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Youtube Müzik Nasıl İndirilir? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

 1. Semiha KOŞAR

  Canlı yayınlara başlayınca her 3 saniyede bir sizi takip edenleri görebilme imkanınız var. Asıl soru şu ki canlı yayın esnasında yeni aboneler ne kadar çok artık gösteriyor. Bunun takibini yapabilmek şu an mümkün değil

 2. İsmail SEMİZ

  Canlı yayın abonelerini satın alma diye birşey var mı? Yoksa sadece abone satışı mı yapılıyor

 3. Canlı yayınlarda abonenin 1000 sayısına ulaşması ve para kazanmak için bunun mecbur olmasını ilk defa duydum. Normal videolarda da durum böyle mi?

 4. Özgür BİRATA

  Canlı yayınları artık face üzerinden yapıyorlar. Hele o maç zamanları adamlar eger para alıyorlar ise süper kazanıyorlardır. Milyonlar izliyor arkadaş

 5. Halit GÜNAYDIN

  Youtobe Canlı Abone Arttırımı yapabilmek için paylaşımlarınızda birkaç arkadaşınızı ekleme yapın. Onların etiketli olduğu kişiler direk hesaplarınıza giriş yapabileceklerdir. Tutabilmek tamamen sizin yaptığınız paylaşıma bağlı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.