Youtube Müzik Nasıl İndirilir?

İnsanlar tarafından Youtube müzik videolarına çok fazla ilgi gösterilmekte ve bazı videolar milyonlarca kez izlenmektedir. Bundan dolayı da insanlar söz konusu müzikleri nasıl indirebileceklerini merak etmektedir. Müzikler, telefon ya da bilgisayarlara indirildikten sonra internet olmadan da dinlenebilir.

Youtube Hakkında Genel Bilgiler

Tartışmasız dünyanın en büyük video sitesi olan Youtube, milyarlarca kullanıcının erişim sağladığı nadir sitelerden bir tanesidir. İçerisinde çok sayıda video bulunmakta ve buna bağlı olarak insanlar aradıkları her videoyu buradan çok rahat bir şekilde bulabilmektedir. Bunun haricinde ise Youtube tarafından izlenen strateji, siteye sürekli yeni videolar eklenmesini sağlamaktadır.

Youtube, kullanıcıları yeni video yükleme noktasında teşvik etmek amacıyla para dahi vermektedir. İnsanlar, para kazanmak adına çok kaliteli videolar oluşturma çabasına girmekte ve bu da sitedeki videoların kalitesini ciddi şekilde yükseltmektedir. Youtube müzik videolarında da benzer bir durum söz konusudur ve siteye eklenen müzikler son derece kalitelidir.

Youtube, her video yükleyene değil sadece belli kriterleri sağlayan kullanıcılara ödeme yapmaktadır. Bu da kullanıcıların ödeme alabilme adına videolara daha fazla özen göstermesine neden olmaktadır. Bu durum, sitenin sürekli güncel kalmasını da sağlamaktadır.

Youtube Müzik İndirme İşlemi Hakkında

Youtube içerisinde yer alan müzik videoları, genellikle klipleri için değil müzikleri için izlenmektedir. İnsanlar da hem bu klipleri izlememe adına hem de internetsiz ortamlarda da müzikleri dinleme adına, Youtube müzik indirme işlemi yapmak istemektedir.

Youtube üzerinde video indirmek için farklı yollar bulunmaktadır. Bu yolların bazıları online olarak yapılırken bazıları ise program ya da uygulamalar aracılığıyla çok daha rahat bir şekilde yapılabilir. İnsanlar söz konusu yöntemlerden istediklerini tercih edebilirler.

Youtube Müzik İndirme Nasıl Yapılır?

Müzik indirmek isteyenlerin kullanabilecekleri farklı yollar vardır fakat kullanıcıların öncelikle videoları nasıl indireceğine karar vermesi gerekmektedir. Videolar, farklı kalitede indirilebildiği gibi yalnızca ses dosyası olarak da indirilebilmektedir. Aşağıda bu yöntemler hakkında geniş bilgiler yer almaktadır. Kullanıcılar söz konusu yöntemlerden dilediklerini tercih edebilir.

İnternet Download Manager

İnternet dünyasında indirme denildiği zaman akla gelen ilk programlardan bir tanesi İnternet Dowload Manager ya da kısa adıyla IDM’dir. Bu program başta Youtube olmak üzere çok farklı internet sitelerinde video ve müzik indirme işlemi yapabilme yeteneğine sahiptir. Youtube müzik indirme işlemi için de kullanılan bu program, videoları farklı kalitelerde indirme seçenekleri sunmaktadır.

Bu programla müzik indirmek için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekiyor. Bu adımlar şu şekildedir:

 • Program indirilip bilgisayara kurulduktan sonra Youtube’a giriş yapılır.
 • İndirilmek istenen videoya gelinir ve izlenmeye başlanır.
 • Videonun sağ üst köşesinde IDM eklentisi belirir.
 • Bu butona basıldığı zaman indirme formatları görünecektir.
 • Bu formatlardan istenilen tercih edilir ve onay verilir.
 • Dosya, seçmiş olduğunuz klasöre inecektir.

Bu program oldukça kullanışlıdır. Youtube müzik indirme için farklı format seçeneklerini sunmasının dışında farklı internet siteleri üzerinden de benzer işlemlerin yapılabilmesi kullanıcılar adına son derece olumlu bir durumdur.

Downloader Helper

Video ya da müzik indirmek isteyenlerin tercih edecekleri programlardan bir tanesi de Downloader Helper olup bu program internet tarayıcılarından Firefox ile uyum içinde çalışmaktadır. Mozilla Firefox’a entegre olan söz konusu program, müzik indirme noktasında çok başarılıdır ve bazı programların indiremediği dosyaları dahi çok kolay bir şekilde indirebilir.

Programın kullanımı ise son derece basit olup kullanıcılar hiç zorlanmadan istedikleri dosyaların rahatlıkla bilgisayarlarına indirebilirler. Bu eklenti kurulduktan sonra, internet tarayıcısının sağ üst köşesinde bir ikon belirecektir. Buradan onay verilerek istenilen dosyalar indirilebilir. Youtube müzik dosyalarını direkt video olarak indirmek mümkün olduğu gibi ses dosyası olarak da indirmek mümkündür. Kullanıcılar, kendi tercihlerine göre istedikleri seçebilir.

Free Youtube Download

Youtube’dan indirme yapılabilecek bir diğer program ise Free Youtube Download (FYT) olup son derece basit bir ara yüze sahiptir. Bu programın sade olması, kullanım noktasında ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Youtube üzerinden farklı formatlarla video indirmesi yapabilen program, ayrıca mp3 indirmeyi de desteklemektedir. Fakat farklı versiyonları bulunmakta olduğundan son çıkan güncel versiyonun tercih edilmesi gerekiyor.

Bu program kurulduğunda diğer programlarda olduğu gibi internet tarayıcılarına entegre olmakta ve bu tarayıcılara giriş yapıldığında programa ait ikon direkt dikkat çekmektedir. Kendi sitesinden indirilebilen program kurulduktan sonra Youtube müzik indirme işlemine başlamak için Youtube’a giriş yapmak yeterlidir. İzlenecek videoya geldiğinde tek bir butona basmak suretiyle istenilen formatta dosyalar indirilebilir.

Savefrom.net

Yukarıda bahsedilen indirme yöntemlerinin tamamında insanların bilgisayarlarına söz konusu programı kurması gerekiyor. Böyle bir zahmete girmek istemeyenler için farklı indirme yolları da bulunmaktadır. Bunlar arasında internet siteleri de bulunmakta ve bu web tabanlı farklı uygulamalar sayesinde program indirip kurma zahmeti olmadan videolar rahat bir şekilde bilgisayarlara inmektedir.

Savefrom.net söz konusu sitelerin başında gelmekte ve insanlar bu siteden çok basit bir şekilde videolarını indirebilmektedir. Youtube müzik indirme işlemi için de kullanılan bu yöntem için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle indirilmek istenen videoya giderek linki kopyalanmalıdır.
 • Daha sonra ise savefrom.net adresine giriş yapılmalıdır.
 • Giriş yapıldıktan sonra ise kopyalanan Youtube linki ilgili alana yapıştırılmalı ve daha sonra da onay verilmelidir.
 • Bu aşamadan sonra ise indirme işlemi başlamaktadır.

Yukarıda bahsedilen adımlar, web tabanlı olarak anlatılacak diğer yöntemlerde de benzerdir. Son derece basit olan bu yöntemde, bazı siteler mp3 format seçeneği sağlarken bazıları ise sağlamaktadır. Sağlamayan sitelerde müzikler mecburen video olarak indirilir ve daha sonra mp3’e çevrilir.

Clip Converter

Web tabanlı indirme noktalarından bir tanesi de Clip Converter adlı internet sitesidir. Bu site de diğer siteye çok benzemektedir. Fakat bu sitenin en önemli farklarından bir tanesi, adından da anlaşılacağı gibi convert yani dönüşüm seçeneklerinin olmasıdır. Dolayısıyla da Youtube müzik indirmek için tercih edilen bu site beklentileri tam olarak karşılayacaktır.

Bu siteye girerek indirilmek istenen videonun linki yapıştırılıp onay verildiği zaman farklı kalite ve format seçenekleri çıkmaktadır. Bu seçeneklerden istenilen tercih edilebilir. Böylece indirilen dosya, kullanıcıların istediği formatta olacaktır. Bu siteye girdiğinizde formatlar arasında mp3 olduğunu da göreceksiniz. Bu da direkt olarak müzik dosyası indirme imkanına sahip olduğunuzu göstermektedir.

Youtubemp3.to

Programsız olarak müzik dosyası indirmenin yollarından bir tanesi de Youtubemp3.to sitesidir. Bu sitenin çalışma prensibi de yukarıda bahsedilen siteler gibidir. Youtube müzik dosyalarını indirmek için bu siteyi kullandığınızda izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • Öncelikle Youtubemp3.to sitesine giriş yapılır.
 • Daha önceden Youtube üzerinden alınan video linki, bu sitedeki ilgili alana yapıştırılır.
 • Bu aşamadan sonra ise yapıştırma yapılan alanın hemen sol alt köşesinde bulunan butona basılarak format belirlenir ve son olarak sağ köşede bulunan Convert butonuna basılarak indirme işlemi yapılır.

Yukarıdaki adımlar sonucunda indirilen müzik dosyası, uzunluğuna ve internet hızına bağlı olarak birkaç dakikada bilgisayarlara inmiş olacaktır. Böylece internetsiz olarak da istediğiniz müzikleri dinleme fırsatı yakalayacaksınız.

SS Takısı Ekleyerek Müzik İndirme

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar
Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza gelen yenilikler, hayatımızı kolaylaştıran cinsten. Bu yeniliklere, her geçen gün farklıları ekleniyor. Sayısız taki...

Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?
Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube hem video görüntüleme özelliği hem de arama motoru olma açısından en işlevsel uygulamalar arasında yer almaktadır. İstediğiniz zaman arama yap...

Youtube üzerinden video ya da müzik indirmek için farklı yol ve yöntemler vardır. Bunların bazıları, diğerlerine göre çok daha basittir. Söz konusu basit yollardan bir tanesi de ss ibaresinin eklenmesi ile yapılan indirme işlemidir. Bu işlem, adından da anlaşılacağı gibi yalnızca iki harfin site adresine eklenmesiyle yapılmaktadır. Youtube müzik indirmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir.

 • Öncelikle Youtube’a giriş yapılır ve indirmek istenen videoya gelinir.
 • Daha sonra bu sayfanın adresine www. kısmından sonra ss eklenir ve adres www.ssyotube.com/… şekline getirilip yeni adrese gidilir.
 • Bu adrese girilmesiyle farklı indirme seçenekleri olduğu görülecektir ve bunlardan istenilen tercih edilerek müzik dosyası indirilebilir.

Bu yöntem diğer web tabanlı indirme yöntemleri ile hemen hemen aynı olmasına karşın adres kısmının akılda kolay tutulması, ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Youtube müzik indirmek isteyenlere verilen tavsiyelerde bu site biraz daha öne çıkmaktadır. Temel nedeni ise yukarıda da bahsedildiği gibi adresinin kolay olmasıdır.

Mobil Cihazlar Üzerinden Müzik İndirme Yolları

Bilindiği gibi daha önceki dönemlerde internete girmek için mecburen bilgisayarlara ihtiyaç vardı. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte mobil cihazlar hayatımıza girdi ve söz konusu cihazları kullanan kişiler de müzik indirme ihtiyacı duymaya başladı. Yukarıda bahsedilen yöntemler genel itibari ile bilgisayarlar için olsa da bazılarının mobil cihazlarda da kullanılabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Youtube müzik indirme işlemini mobil cihazlarından yapmak isteyen kişiler, yukarıdaki web tabanlı olan indirme yöntemlerini uygulayabilir. Bu siteler, mobil cihazlarda da iş görecektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır ve bunların başında Youtube’a uygulama üzerinden değil, mobil cihazlarda bulunan internet tarayıcılar üzerinden girilmesi gerektiğidir. Çünkü bu şekilde ilgili videonun linkinin alınması çok daha kolay olacaktır. Bu aşamadan sonra ise yine internet tarayıcılar kullanılmalı ve daha sonra yukarıda verilen yöntemler aynı şekilde uygulanmalıdır.

Mobil cihazlar için geliştirilen farklı yollar olduğu da unutulmamalıdır. Mobil cihazlardan indirme işlemi yapabilmek için farklı uygulamalar bulunmaktadır. Söz konusu uygulamalar ile kısa sürede istenilen müzikler indirilebilmektedir.

Youtube müzik için kullanılacak farklı uygulamalar olsa da Youtube Go, bunlar içerisinde nispeten daha fazla tercih edilmektedir. Bunun dışındaki uygulamalar için ise mağazaya giriş yaptıktan sonra arama yapılabilir.

Android kullanıcıları için farklı seçenekler olsa da IOS kullanıcıları için seçenek sayısı nispeten daha azdır. Bunun temel nedeni ise Apple politikalarıdır. Apple, cihazlara farklı uygulamalar üzerinden indirme yapılmasını güvenlik açığı olarak görmekte ve genellikle böyle programlara izin vermemektedir. Bundan dolayı da kullanıcıların App Store üzerinden bulabilecekleri uygulama sayısı son derece azdır. Bunun haricinde bilinmesi gereken bir diğer bilgi ise söz konusu uygulamaların marketlerden zaman zaman silindiği ve farklı isimlerle yeniden eklenmesidir.

Youtube Müzik İndirme İşlemi İçin Genel Değerlendirme

Dünyanın en büyük video sitesi olan Youtube üzerinde çok sayıda müzik dosyası ve bunların indirmek için de farklı yollar vardır. Yukarıda bahsedilen Youtube müzik indirme yollarının her birisinin kendi için bir avantajı vardır ve bu avantaja bağlı olarak insanlar tercihlerini yapmaktadır. Bazılarının bilgisayarlar için çok daha kullanılışlı olduğu bazılarının ise sürekli indirme işlemi için daha uygun olduğunun söylenmesi yanlış olmayacaktır.

İnternet ortamında bu işlemin yapılabilmesi için sürekli yeni yöntemler geliştirilmektedir ve bu yöntemler sayesinde kullanıcılar büyük rahatlık yaşamaktadır. Fakat kullanılan yöntemlerin güvenilir olduğundan emin olunması ve daha sonra kullanılması gerekmektedir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Müzik Nasıl İndirilir? Hakkında 8 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

8 yorum

 1. Bahtiyar Üçler
  Bahtiyar Üçler

  Youtube üzerinde video indirmek için özel bir program kullanıyorum. Ancak indirme yaptıktan sonra tekrar paylaşım yapınca bana youtube ihlal var diyor. Bunu nasıl düzenlemem gerekiyor

 2. Furkan TAŞ
  Furkan TAŞ

  müzik indirme işlemleri için özel bir planlama yapsak. Hergün yeni bir müzik indirme yapabilen bir program varmı. yoksa tek tek linklerden çekmemiz mi gerek

 3. Nedim
  Nedim

  Müzik indirme programlarını kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum. Hepsinde yada büyük bir çoğunluğunda virüs oluyor.

 4. Saadet KALYONCU
  Saadet KALYONCU

  Büyük bir çoğunluk aynı fikirde gibi görünüyor ancak ben daha youtobe’den indirilen birşey de virüs olduğunu görmedim, duymadım. Böyle bir şey olabilir mi? Program var linkini atıp indiriyorsun bu kadar basit

 5. Tuğba ÇETİN
  Tuğba ÇETİN

  Ben yeni bir yöntem buldum. başta bulunan htpp kısmını silerek m yazıp oynatıyorsun. Sonrasında farklı kaydet sistemi ile Youtubeden müzik indirme işlemi tamamlanıyor

 6. Hüsam TEKEL
  Hüsam TEKEL

  Mobil cihaz üzerinden indirim yapıyorum. Fakat belirli bir dosya açılıp onun içine atıyor. Yeni bir uygulama mı yüklemem lazım zil sesi bile olmuyor yüklediklerim

 7. Göksel ATEŞ
  Göksel ATEŞ

  Youtobe üzerinden Halk müziği indireyim diye girdim. Adam tüm albümü tek bir video yapmış. Sayesinde hepsini birlikte indirdim. Dönüştürücüleri kullandım güzel benim hoşuma gitti. Size de tavsiye ederim. Deneyin muhteşem oluyor. Özellikle araba içinde

 8. İlayda GÜNGÖR
  İlayda GÜNGÖR

  İnternet Download Manager candır can. Sadece youtube değil nereden isterseniz tek tıkla parçalar halinde çekimler yapıyor. Dilerseniz müzik indirme, dilerseniz film ve program hepsini yapıyor. arkadaşlar kesinlikle bu programı tek geçiyorum. Herkese de tavsiye ediyorum. Deneyin kesin beğeneceksiniz.