Facebook Mail Onay Kodu Nedir?

Facebook için sosyal medya devi hatta babası diyebiliriz. Böyle bir devin bolca güvenlik önlemi olması gerekiyor ve Mail adresi onaylama güvenlik önemlerinin ilk işlemi. Facebook hesabı oluşturduktan sonra Mail adresine gönderilen onay kodunu etkinleştirmeniz gerekiyor böylelikle isterseniz Facebook bildirimlerini Mail adresi üzerinden de görebilirsiniz ve şifre değişimi gibi işlemleri bildirim olarak alabilirsiniz.  Eğer Facebook Mail adresime onay kodu gelmiyor diyorsanız yazımızı okumaya devam edin göreceksiniz ki bu sorunu basit işlemler ile çözebilirsiniz.

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Neden Gelmez?

Bu sorun sizin yaptığınız işlemlerden dolayı oluşur, Facebook ile bir ilgisi yoktur çünkü Facebook’ un algoritması siz hesap açtığınız andan itibaren saniyeler içinde otomatik olarak Mail adresinize onay kodu gönderir yani herhangi bir Facebook yöneticisi size Mail göndermez. Bu işlem algoritma üzerinden yapılır peki bu algoritmanın bozulma ve hata verme gibi bir olasılığı var mı.? Evet var fakat bu çok küçük bir ihtimaldir ve Mail’ inize onay kodu gönderen algoritma bozulup hata verse bile saniyeler için siz farkına bile varmadan düzeltilir ardından Mail’ inize onay kodu gelir.

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorununun Çözümleri

Facebook Mail adresime onay kodu gelmiyor sorununun çözümleri şunlardır;

1.Microsoftun sunduğu çözümler;

-Öncelikle iletilerini alamadığınız sitelerin engellenenler listesinde olup olmadığından emin olmalısınız. Ardından e-posta kutunuzun “Gereksiz” bölümünü kontrol edebilirsiniz. Bazı mailler sistem tarafından spam zannedilerek ya da önemli görülmeyerek gereksiz bölümüne alınmaktadır.

-Yukarıdaki işlemden sonra da maillere ulaşamıyorsanız güvenli gönderenler listesine ekleme yapabilirsiniz. Bu işlem için sağ üst köşeden diğer seçenekler kısmına tıklayabilir ve acıkan panelden güvenli ve engellenen gönderenler bölümüne ulaşabilirsiniz. Ardından güvenli gönderenleri seçerek istediğiniz siteleri ve mail adreslerini bu kısma ekleyebilirsiniz.

2.Facebook’ un sunduğu çözümler;

-Önemsiz posta klasörünüzü kontrol edin. Gmail kullanıyorsanız Sosyal e-postaları kontrol edin.

-Doğru e-posta adresini girdiğinizden emin olun. Yanlış e-posta adresi girdiyseniz, adresi değiştirebilir ve e-postayı tekrar gönderebilirsiniz.

-Facebook hesabınızı e-posta adresi yerine cep telefonu numarasıyla oluşturmayı deneyebilirsiniz.

3.Bizim sunduğumu çözümler;

-Bu sorun sizden kaynaklı olduğundan, Mail’ iniz Spam klasörüne düşmüş olabilir.

-E-posta adresinizi yanlış yazmış olabilirsiniz.

-Facebook’ dan gelen Mail’ leri engellemiş olabilirsiniz

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu
Yazımıza oy vererek destek olabilirsiniz

Bir önceki destek yazımız olan Twitter Okundu Bilgisi Ayarları Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda twitter mesajım okundu mu ve twitter okundu bilgisi hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir