Çağımızın en fazla tercih edilerek kullanılan sosyal medya ağı olan Facebook, sosyal medya ağının bu kadar gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla güvenlik alanına da çok fazla önem vermekte ve bu anlamda da belli başlı bazı düzenlemelere gitmektedir. Bunların başında da Facebook Onay Kodu gelmektedir.

Facebook Onay Kodu Nedir?

Facebook onay kodu, Facebook’un hesabın sizlere ait olup olmadığını doğrulayan bir koddur. Bu kod ile hesabınızın kötü amaçlı kişilerin ellerine geçmesine engel olarak bir güvenlik duvarı oluşturmaktadır. Eğer ki hesabınıza bir onay kodu belirlemiş iseniz, hesabınızın çalınması gibi durumlarda bu onay kodu ile hesabınızı geri kurtarması çok daha kolay olmaktadır. Burada önemli olan nokta telefon numaranız ile yalnızca bir tane Facebook hesabı doğrulamış olmanızdır.  Kullanıcıların bu kod ile çok sık yaşadıkları bir problem de Facebook onay kodu gelmiyor sorunudur. Bu anlamda Facebook onay kodu gelmiyor sorunu ile çözüm önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 Facebook Onay Kodu Nasıl Eklenir?

Facebook hesabınıza bir bilgisayardan giriş yapın ve ardından sağ üst bölümden Ayarlar kısmında gidiniz. Daha sonra sol kısımda yer alan mobil butonuna basınız, burada cep telefonunuzu girmeniz istenecektir. Başına ülke kodu koyduktan sonra numaranızı yazınız. Belirtmiş olduğunuz bu numaraya bir onay kodu gelecektir. Gelen kodu Facebook sayfası üzerinden de girerek doğrulayınız.

Facebook Onay Kodu Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Telefonunuzdan Turkcell kullanıyorsanız FB yazarak 3266’ya, Vodafone ise FB yazarak 3223’e mesaj atın. Böylece Facebook’tan mesaj ile onay kodu isteyeceksiniz. Eğer SIM kartınızı, operatörünüzü değiştirdiyseniz de onay kodu gelmeyebilir. Bunun için yeni numarada bir gün beklemeniz gerekir. Bu işlemler ile Facebook onay kodu gelmiyor sorunu yaşamaya devam ederseniz Facebook ile iletişime geçiniz.

Facebook onay kodu gelmiyor sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook onay kodu gelmiyor sorunu konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Onay Kodu Gelmiyor Sorunu
Yazımıza oy vererek destek olabilirsiniz

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Profile Hesap ve Etiket Nasıl Eklenir? başlıklı yazımızda instagram profil hesap ekleme ve instagram profile etiket ekleme hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir