Instagram, insanların daha rahat bir şekilde zaman geçirmesi için kullanıcılara engelleme imkanı vermiştir. Instagram engel kaldırma işlemiyle de söz konusu engel geri alınabilir. Böylece insanlar istedikleri gibi hareket etme kolaylığına sahip olurlar.

Instagram Engelleme Özelliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram, sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir ve insanlar burada fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilirler. Zaman içinde uygulamaya getirilen yenilikler sayesinde kullanıcı sayısı hızla artmış ve 1 milyar sınırını aşmıştır. Çok sayıda insanın burada yer alması her ne kadar olumlu olsa da zaman zaman bazı kişilerin tavırları insanları rahatsız edebilmektedir. Hatta rahatsızlık veren kişiler bunu taciz derecesine kadar çıkarabiliyor. Dolayısıyla da insanlar bu durumdan çok rahatsız oluyorlar.

İnsanların rahatsızlık duyduğu durumlarda kullanması için geliştirilen engelleme özelliği sayesinde kullanıcılar, bu rahatsızlıktan çok rahat bir şekilde kurtulabilirler. Engelleme özelliği kullanıldığı zaman, rahatsızlık veren kişi ya da kişiler tamamen görünmez duruma sokulmaktadır. Böylece o kişiler, engelleme yapan kişiye mesaj göndermedikleri gibi profiline de ulaşamazlar.

Engelleme yapmak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken yol son derece basittir. Bunun için kullanıcıların öncelikle engellemek istedikleri kişinin profiline giriş yapması gerekiyor. Daha sonra ise sağ üst köşede yer alan üç nokta ikonuna basarak buradan çıkan seçeneklerden “Engelle” butonuna basılmalıdır. Böylece engelleme işlemi tamamlanmış olur. Kullanıcılar, bu işlemi istedikleri kadar kişi için yapabilirler.

Instagram Engel Kaldırma Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram engel kaldırma işlemi, engelleme işleminin tam tersidir. Kişiler, bazen yaptıkları engellemeden pişman olur ve bunu kaldırmak isterler. Instagram, kullanıcıların bu alandaki ihtiyaçlarına cevap vermek için benzer bir hizmet sağlamaktadır.

Instagram kullanıcılarının engel kaldırması için yapması gereken işlem son derece basittir. Bunun için öncelikle, engel kaldırma yapacakları kullanıcıların profiline gitmesi gerekiyor. Bunun ardından ise “engel kaldır” butonuna basılmalıdır. Böylece daha önce yapılan engel kaldırılmış olacaktır.

Instagram Engel Kaldırma Sorunu

Instagram kullanıcıları, bazen engel kaldırmak istediklerinde bir takım sorunlarla karşılaşırlar. Bu sorunların başında, engel kaldırılacak kullanıcının bulunamaması gelir. Yukarıda da anlatıldığı gibi insanlar engel kaldırmak istediklerinde, bu kişinin profiline gitmelidir. Bunun için ise kullanıcı adının mutlaka bilinmesi gerekir. Eğer kullanıcı adı bilinmiyorsa farklı bir yöntem uygulanması gerekir.

Instagram engel kaldırma sorunu için izlenecek bir başka yol daha vardır ve bu yol genellikle engelin kaldırılacağı kişinin kullanıcı adı unutulduğunda kullanılır. Bunun için aşağıda belirtilen adımların izlenmesi gerekiyor. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Kişilerin Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra öncelikle profillerine giriş yapması gerekiyor.
  • Profile giriş yapıldıktan sonra ise sağ üst köşede yer alan üç nokta ikonuna basılması gerekiyor.
  • Bu işlemin ardından ayarlara geçilmiş olacaktır. Alt bölümlerde “Engellenen hesaplar” adındaki butona basılarak şimdiye kadarki engellenen bütün kişilere ulaşılabilir.
  • Buradan istenilen kişilerin engeli çok kısa bir süre içerisinde kaldırılabilir.

Bu yöntem sayesinde engellenen kişilerin kullanıcı adı bilinse de bilinmese de engelin kaldırılması mümkündür.

Instagram Engel Kaldırma Sorunu Kullanıcının Bulunamaması

Yukarıda anlatılan işlemlere rağmen bir kullanıcı bulunamıyorsa bu durum bir sorundur. Bu sorunun farklı nedenleri olabilir ve bundan dolayı kişilerin söz konusu nedenlere göre hareket etmesi gerekir.

Instagram engel kaldırma sorunu işlemi yapabilmek için kişilerin hala aktif kullanıcı olması gerekir. Yani zamanında engellenen bir kişi, artık Instagram kullanmıyor ise bu kişinin engelinin kaldırılması söz konusu değildir. Dolayısıyla da kişilerin bulamadıkları kişinin hala Instagram kullanıp kullanmadığını öğrenmesi gerekiyor.

Bazen de bu sorun sistemsel nedenlerden dolayı kaynaklanabiliyor. Çok nadiren de yaşansa, böyle bir durum vardır. Kişiler bir süre bekledikten sonra sorunun kendiliğinden çözüldüğünü göreceklerdir. Bunun için kullanıcı adının bulunamaması gibi sorun yaşandığında öncelikle bir süre beklenilmesi ve sorun düzelmiyorsa bahsedilen işlemlerin uygulanması çok daha doğru olacaktır.

Instagram Hakkında

Instagram, sürekli olarak kendini geliştiren ve yenilikler ekleyen bir uygulamadır. Bu özelliğinden dolayı da kullanıcıların sorunlarını olabildiğince hızlı bir şekilde çözmek için bir takım çalışmalar yapmaktadır. Burada anlatılan durumun temel nedeni bir sorun teşkil etmediği için Instagram buna müdahale etmemektedir.

Kullanıcılar engel kaldırmak istediklerinde kullanıcıyı yukarıdaki işlemlere rağmen bulamıyorsa akıllarına o kişinin uygulamayı kullanmayı bıraktığı gelmelidir.

Instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Türk gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı sorunu ve çözümü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Engel Kaldırma Kullanıcı Bulunamadı Sorunu ve Çözümü
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda instagram hikayesine müzik eklemek ve instagram müzik eklemek hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir