Instagram Engel Kaldırma

Sosyal medya platformlarından biri olan ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram içerisinde farklı özelliklere yer verilmiştir. Instagramı genel manada değerlendirecek olursak hem fotoğraf hem de video paylaşımının yapılabildiği bir platform şeklinde belirtebiliriz. Zaman içerisinde yaşanan değişimler sosyal medya uygulamaları içinde geçerli olmakta ve güncellemeler yapılmaktadır. Popüler bir uygulama olan Instagramda profil düzenleme, profil resmi ekleme, Instagram engel kaldırma gibi işlemler kullanıcılar tarafından gerçekleştirilmektedir.

İnstagramda farklı işlemler yapılmakta, kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşmanın yanı sıra profillerini düzenleyebilmektedir. Ayrıca instagram engel kaldırma ve kişi engelleme gibi işlemlerinde yapılması mümkün olmaktadır. Instagram hesabı olan bir kullanıcı birisini engellemek istediği zaman o kişinin profiline gidebilir, sağ üstteki iPhone/ iPad veya Android simgesine dokunarak Engelle seçeneğine tıklayabilir. İnstagram engel kaldırma içinse yine o kişinin profiline giderek sağ üstteki iPhone/ iPad simgesine tıklayıp Engellemeyi Kaldır’a dokunulması yeterlidir.

Instagram Engel Kaldırma Kullanıcı Bulunamadı Sorunu

Uygulamada engellenen kişinin profilini görmek ve instagram engel kaldırma için yapabileceğiniz bir diğer şey ise instagram hesabınıza girerek profilinize gidin. Daha sonra Ayarlar bölümüne tıklayarak açılan ekranda Engellenen Hesaplar sekmesine gelerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Engellediğiniz kişileri bu kısımda görebilirsiniz.

Birinin Fotoğraf ve Videolara Yorum Yapmasını Engelleme

İnstagramda gerek normal bir gönderi olarak gerekse hikayeler bölümünde fotoğraf ve video paylaşılmaktadır. Birinin fotoğraf ve videolarınıza yorum yapmasını engellemek isterseniz bunun için profilinize gidin ve sağ üstte bulunan iPhone veya Android simgesine dokunun. Ayarlar altında yer alan Yorum Kontrolleri’ne tıklayarak Şu Kişinin Yorumlarını Engelle’nin yanındaki Kişi> seçeneğine dokunun. Engellemek istediğiniz kişinin adını girip ardından adının yanında bulunan Engelle’ye tıklayın. Birinin fotoğraf veya videolarınıza yorum yapma engelini kaldırmak içinse adının yanındaki Engellemeyi Kaldır’a dokunabilirsiniz.

Instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Türk gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı sorunu konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Engel Kaldırma Kullanıcı Bulunamadı Sorunu
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir? başlıklı yazımızda arama geçmişi nasıl silinir ve Facebook arama geçmişi silme hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir