İnstagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?

İnstagram üzerinde bir hesabınız var ve bu hesap kişisel olarak göründüğünden dolayı satış yaparken sorun çıkarıyorsa İnstagram hesabını işletme hesabına çevirme kolaylığından yararlanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde kurumsal bir işletme görüntüsüne kavuşabileceğiniz gibi satışlarınızı da kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Müşterilerinize karşı güvenilirliğinizi artıracak olan bu duruma ek olarak İnstagram’da yasal satış yapan firmalar arasına da girebilirsiniz.

Bir yıl öncesine kadar Türkiye merkezli bir şekilde işletme hesabına geçişe izin vermeyen İnstagram, pek çok kişinin bu mecra üzerinde satışa başlaması ile birlikte Türkiye merkezli bir şekilde işletme hesabına geçişe izin vermiştir.

Peki, İnstagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabı Yapılabilir?

*İnstagram hesabını işletme hesabı yapmak için öncelikle kendi profilinize giriş yapmanız gerekmektedir. Profilinizin hemen sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç noktaya tıklayarak seçenekler kısmına girmiş olacaksınız.

•Seçenekler kısmında yer alan ‘’Hesap’’ sekmesine gelerek burada yer alan ‘’işletme Profiline Geç’’ kısmına dokunabilirsiniz.

•Karşınıza çıkacak olan kısımdan devam seçeneğini işaretleyerek işletme profilinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun için işletmenize ait bir telefon numarası, internet adresi ve mail adresi gibi bilgileri paylaşmanız gerekecektir.

•Bütün bilgileri doldurduktan sonra takipçileriniz hakkında bilgi alabilir, hangi yaş aralığında ve hangi kişilere hitap ettiğinizle ilgili istatistik verilerini gözden geçirebilirsiniz.

•İnstagram yenilenen bir özellikle birlikte sizden Facebook üzerinde bulunan sayfalarınızdan birine bağlanmanızı isteyecektir. Eğer Facebook üzerinde bir sayfanız yoksa hemen açmalısınız.

•Facebook sayfanızı ekledikten sonra bağlantılarınız İnstagram paylaşımlarınızın üzerinde görünecektir.

İnstagram hesabı işletme hesabına nasıl çevrilir sorusunun cevabını denedikten sonra mutlaka hesabınızın ‘’Herkese Açık’’ konumda olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer özel hesap şeklinde görünüyorsanız bu durum nedeniyle işletme hesabınız onaylanmayacak ve özel hesap olarak kalmaya devam edecektir. Eğer işletme hesabından vazgeçmek istiyorsanız yine aynı şekilde ayarlar kısmından ‘’Tekrar Kişisel Hesaba Geçiş Yap’’ sekmesine dokunarak bütün bağlantıları kaldırabilir ve işletme hesabından çıkışınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşletme hesaplarında satış yaparken daha güvenilir olacağınız gibi çeşitli istatistik verilerine de ulaşabileceğiniz için avantajlı bir kullanım elde edebilirsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan Instagram’ın En Zenginleri Sizi Şaşırtacak başlıklı yazımızda Dan Bilzerian, Dorothy Wang ve engin kadınlar hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir