Instagram Hikaye Ekleme Hakkında Herşey

Instagram diğer sosyal ağlarda yer alan özelliklere benzer özellikler eklemeye devam ediyor. Bunlardan birisi de daha önce SnapChat’ten alışık olduğumuz hikaye özelliği. Instagram hikaye ekleme hakkında herşey isimli bu yazımızda size bu konuda bilmek isteyebileceğiniz tüm bilgileri aktarmaya çalışacağız. Öncelikle hikaye eklemenin ne anlama geldiği ile başlayalım.

Instagram Hikaye Ekleme Nedir?

Eğer daha önce SnapChat kullandıysanız bu sosyal ağdaki hikaye özelliğinin fotoğraf ve videoların 24 saat içerisinde silinmesi olduğunu biliyorsunuzdur. İşte bu özelliğin aynısı Instagram üzerinde de kullanılabiliyor. Günlük aktiviteleri daha rahat takip etmeye olanak tanıyan bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik hikayelerinizi görüntüleyen kişilerin bir listesini de görebiliyorsunuz.

Hikaye bölümü Instagram sayfanıza girdiğinizde en üst kısımda yer alıyor. Bu bölümde kendiniz yeni bir hikaye ekleyebileceğiniz gibi, gün içerisinde paylaşım yapmış olan arkadaşlarınızın hikayelerini de görebiliyorsunuz.  Tabi Instagram’da farklı resim düzenleme seçenekleriyle fotoğrafların çok daha çekici hale getirilebildiğini de ekleyelim.

Hikayede Değişikler Yapmak İçin

Instagram hikayenizde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için “Aa” butonuna basmanız gerekiyor. Bu butona basarak emojiler ekleyebileceğiniz gibi, kalem ile fotoğraf üzerine çeşitli yazılar yazabilir, desenler oluşturabilirsiniz. Bitti seçeneğini işaretlemeniz halinde hikayeniz diğer kullanıcılarla paylaşılacaktır. İptal ile hikayeniz üzerinde yaptığınız değişikleri de iptal edebilirsiniz. Fakat henüz SnapChat’te olduğu gibi yüzünüze çeşitli eklemeler yapmanız söz konusu değil.

Kimler Bakmış

Instagram hikaye ekleme hakkında her şey yazımızda bir sonraki başlığımızı hikayenize kimlerin baktığı oluşturuyor. Instagram hikayelerinde hangi kullanıcılar tarafından paylaşımınızın görüntülendiğini inceleyebiliyorsunuz. Öncelikle paylaşımınıza gitmeniz gerekiyor. Daha sonra alt tarafta bulunan göz işaretine bastığınızda hikayenizi görüntüleyen kullanıcıları görebiliyorsunuz. Bu liste hikayeyi görüntüleyen tüm kullanıcıları doğrudan görüntülüyor yani farklı herhangi bir program kullanmanıza gerek kalmıyor. Doğrudan Instagram’ın sunmuş olduğu bir özellik diyebiliriz.

Instagram Hikayesini Silmek

Instagram hikaye ekleme hakkında her şey yazımızda hikayelerin nasıl silineceğini de aktaralım. Hikayeyi silmek için silmek istediğiniz hikayeye giderek çöp kutusu işaretine tıklamanız yeterli. Hikayeyi silmeniz böylece söz konusu oluyor.

Mesaj Gönderme

Hikayelerle ilgili mesaj göndermek de söz konusu. Her ne kadar fotoğraf belirli bir süre sonra siliniyor olsa da, gönderdiğiniz mesaj kalıcı oluyor. Bu sayede silinen bir anıya dair bir iz bırakmanız da söz konusu.

Kalıcı Fotoğraflar

Başlangıçta geçici olsun istediğiniz hikayedeki fotoğrafınızı kalıcı hale getirmek de isteyebilirsiniz. Dilerseniz fotoğrafı telefonunuza kaydedebileceğiniz gibi dilerseniz onu Instagram gönderisi olarak da paylaşabilirsiniz.

Hikayeyi Gizleme

Son olarak hikayeleriniz belirli gruplarla paylaşabileceğiniz bilgisini de ekleyelim. Tercih etmeniz halinde hikayenizi üç nokta seçeneğini kullanarak hikayeyi birinden gizle sekmesine girerek belirli kullanıcılarla paylaşmamayı da seçebiliyorsunuz. Bu seçenek iPhone’larda ise çentik ikonu ile ulaşılabilen bir seçenek.

Hikayelere her geçen gün yeni özellikler de geliyor. Instagram bu özellikleri her geçen gün geliştiriyor ve diğer sosyal ağlardaki özellikleri bünyesine katıyor.

Instagram Hikaye Ekleme Hakkında Herşey
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Mavi Tık Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı yazımızda Instagram mavi tık, Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır? ve Instagram Mavi Tık Nedir? hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir