İçindekiler Tablosu

Instagram Hikaye Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Snapchat tarafından ilk olarak kullanılan ve bir anda dünyanın gündemine oturan, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen hikayeler özelliği, Facebook şirketi tarafından Instagram’a aktarılmıştı. Bilindiği üzere Facebook şirketi Snapchat’i satın almak istemiş ancak ret cevabı gelince benzer özelliği Instagram’a getirmişti.

Instagram Hikaye Özelliği Nedir?

Snapchat tarafından da kullanılan hikayeler özelliği, paylaşıldıktan 24 saat sonra silinmesi şeklindedir. Paylaştığınız bir resim, anı ya da video 24 saat içerisinde tekrar silinmektedir. Bu da sizin günlük anılarınızı kolay bir şekilde paylaşmanız anlamına geliyor. İlk olarak Snapchat’te kullanılmaya başlayan anılar özelliği artık yeni güncelleme ile Instagram’da da kullanılmaya başlanmıştır.

Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır?

Eğer Instagram uygulamanızda hikayeler özelliği zaten bulunuyorsa son sürümü kullanıyorsunuz demektir. Eğer hikayeler özelliği yer almıyorsa, telefonunuzun market kısmından Instagram uygulamasını son sürüme güncellemeniz gerekmektedir.

Anlık Olarak Paylaşma: Uygulamayı güncelledikten sonra ilk olarak sol üst köşede yer alan küçük artı ikonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen ekranda kamera açılacaktır. Eğer direkt olarak anlık resim ya da video çekmek istiyorsanız, bu ekrandan çekip paylaşabilirsiniz.

Kütüphanedeki Resimlerinizi ya da Videolarınızı Paylaşma: Eğer eskiden çektiğiniz bir anınızı paylaşmak istiyorsanız, o zaman yapmanız gereken tek şey kameranın açıldığı sayfanın altında bulunan Kütüphane seçeneğine tıklamanız geremektedir. Bu kısımdan eski bir resminizi ya da videonuzu seçebilir, paylaşabilirsiniz.

Paylaşımlara Efekt Verme: Ayrıca gelen güncelleme sayesinde her geçen gün efekt özelliği ve sticker özelliği de eklenmektedir. Sizler de paylaşımlarınıza efekt verebilir, yazı yazabilir ya da üzerine sticker yapıştırabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz konumu da yine paylaşımınızın üzerine kolay bir şekilde eklemeniz mümkündür.
Ayrıca Instagram Hikayeler kısmında paylaştığınız anılarınızı kaç kişinin görüntülendiğini de görebilirsiniz.

Instagram Hikaye Paylaşımı Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan Instagram’da Kaybolan Fotoğraflar Nasıl Paylaşılır? başlıklı yazımızda : instagram kaybolan fotoğraf, facebook ve instagram hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir