İnstagram İçin Yılın En İyi Uygulamaları


Sosyal medya platformları arasında her kullanıcıya hitap edebilen basit arayüzü ve görsel ağırlıklı altyapısı ile İnstagram, uzun yıllardır sosyal medya mecraları içerisinde oldukça popüler olan adresler içerisinde yer almaktadır. Tamamen ücretsiz şekilde mobil cihazlara indirilebilecek olan İnstagram ile kullanıcılar, kendi fotoğraflarını ya da beğendikleri fotoğrafları paylaşabilmekte ve bu sayede beğeni ve takipçi kazanabilmektedir. Günümüzün en değerli sosyal medya uygulamaları arasında bulunan İnstagram, sık sık çıkarılan ekstra uygulamalar sayesinde de kullanımı çok daha kolay ve eğlenceli bir hale gelebilmektedir. Bu bağlamda ‘’İnstagram için yılın en iyi uygulamaları nelerdir?’’ diyenler için güncel olan en popüler İnstagram uygulamalarına birkaç örnek verilebilmektedir.

Framatic

İnstagram için yılın en iyi uygulamaları arasında yer alan Framatic ile ikili, üçlü ve benzeri kolajlar yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Sayısız kolaj kombinasyonu üzerinden çok sayıda fotoğrafın bir araya getirilmesi ve bu şekilde İnstagram’da paylaşılması sayesinde İnstagram kullanıcılarının hazırladıkları bu fotoğraflara daha fazla beğeni alma imkanları bulunmaktadır. İPhone ve İPad türü cihazlardaki fotoğrafların kullanılmasını ve yepyeni çerçeveler eklenmesini sağlayan Framatic sayesinde birden fazla anının tek seferde paylaşılması ve çerçeveler eşliğinde çok daha şık görünmelerine imkân verilmektedir.

Squaready

Instagram kullanıcılarının kare olmayan formatlarda nasıl fotoğraflar paylaştıklarını merak eden kişilere çözümün Squaready’de olduğunu söylemek mümkündür. Squaready uygulaması sayesinde fotoğraflarının İnstagram tarafından kesilmesini istemeyen kullanıcıların kolay yoldan fotoğraf boyutlandırabilme olanakları bulunmaktadır. Bu özelliğin yanı sıra farklı pek çok avantajı da bünyesinde barındıran uygulamanın bu nedenle İnstagram için yılın en iyi uygulamaları arasında olduğu rahatlıkla söylenebilmektedir.

PicLab

İnstagram için yılın en iyi uygulamalarından birisi de hiç şüphesiz PicLab’tır. Bu uygulama ile fotoğrafların üzerine yazı yazabilmenin yanı sıra farklı filtreler ya da maskeler eklenebilmektedir. Fotoğraflarda çeşitli kontrast, ışık ve renk ayarları yapılmasına imkân veren uygulama bu özellikleri ile de pek çok İnstagram kullanıcısı için öncelikli tercih sebebidir.

İnstacard

Polaroid fotoğraf görüntüsüne sahip olan farklı birçok temayı bünyesinde barındıran bu uygulama, seçilen fotoğrafların kare içine yerleştirilmesiyle birlikte gerçekçi bir polaroid fotoğraf görüntüsü sağlayabilmektedir. Dileyen kullanıcıların şablonların içerisine yazı yazabileceği İnstacard ile arzu edilmesi halinde fotoğraf kenarlarına etiketler ile çeşitli süslemeler de yapılabilmektedir.

Cymera

İnstagram için yılın en iyi uygulamalarından olan Cymera, özellikle bayanların kullanmaktan keyif aldığı uygulamalar arasında ilk sıralarda gelmektedir. Güzellik sekmesi sayesinde farklı birçok özelliği sunan uygulama ile bambaşka bir görünüm yaratılabilmesi mümkün olmaktadır. Birkaç dokunuş eşliğinde daha büyük gözlere, daha dolgun dudaklara ve daha çekici bir gülümsemeye sahip olmak isteyenlerin favori programı olan Cymera ile çeşitli filtre ve ışık değişimleri de yapılabilmektedir.

Pixlr-o-matic

Çerçevesiz fotoğrafları oldukça basit bulan ve bu nedenle her fotoğrafında mutlaka bir çerçeve bulundurmak isteyen İnstagram kullanıcılarının en büyük dostlarından birisi olan Pixlr-o-matic de yine İnstagram için yılın en iyi uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu uygulama ile çok sayıda çerçeveden istediğini seçebilen kullanıcılar bu sayede çok daha zengin görünümlü İnstagram fotoğrafları paylaşabilmektedir.

İnstagram İçin Yılın En İyi Uygulamaları
Yazımıza oy vererek destek olabilirsiniz

Bir önceki destek yazımız olan İnstagram’da Beğeniler Ve Takipçiler Neye Göre Sıralanıyor? başlıklı yazımızda bayan takipçi, beğeni satın al ve instagram hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir