IGTV Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme Youtube

Instagram IGTV

Instagram IGTV

Dünyada 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Instagram bu sayıyı daha da arttırmak için sürekli yenilikler yapmaktadır. Instagram IGTV de bu yeniliklerden bir tanesi olarak geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram böylece kullanıcıların uygulamada daha fazla zaman geçireceğini düşünmektedir.

Fotoğraf özelliği ile ilk olarak dikkat çeken Instagram, kısa sürede çok büyük ilgi görünce fotoğraf dışında, kullanıcıların ilgisini çekecek alanlara yöneldi. Bunlar arasında videolar da bulunmaktadır. Son IGTV adımıyla bu alanda çok daha iddialı bir konuma gelen uygulamanın bundan sonraki adımının ne olacağı merakla bekleniyor.

Instagram IGTV Nedir?

IGTV, bir video uygulamasıdır. Fakat diğer uygulamalardan farklı olarak sadece mobil cihazları desteklemektedir. Yani bu uygulama içine yüklenen videoların dikey olarak çekilmiş olması şartı vardır. Kullanıcıların yatay olarak yükledikleri videolar, uygulama tarafından düzeltilmeyeceği için ekranda küçük kalacak ve bu da izlenebilirliği kısıtlayacaktır. Buna bağlı olarak kullanıcıların videoları dikey olarak eklemesi gerekiyor.

Bu uygulama Instagram içerisinde yer aldığı gibi kullanıcılar ayrı bir uygulama olarak da indirebilir. Bunun için Google Play Store ve App Store kullanılabilir. Instagram içerisinde kullanmak isteyen kişiler ise uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor. Son dönemde kullanıcıların güncelleme ile ilgili sorunlar yaşamasından dolayı uygulamayı silerek yeniden yükleme yolu tercih edilmeye başlandı. Bundan dolayı kullanıcılar güncelleme konusunda sorun yaşarlar ise uygulamayı yeniden yüklemeleri sorunu çözecektir. Böylece Instagram IGTV sorunsuz olarak kullanılmaya başlanabilir.

IGTV kullanmak isteyen kişilerin uygulamaya girişte yeni bir hesap açması ya da mevcut Instagram hesapları üzerinden buraya giriş yapması gerekiyor. Bu yönü ile IGTV için yeni bir sosyal medya aracı denilebilir. Hesap açılarak uygulamaya giriş sağlandıktan sonra kullanılmaya başlanabilir.

IGTV Özellikleri

IGTV tarafından kullanıcıların daha eğlenceli vakit geçirmesi için farklı kolaylıklar kullanıcılara sunulur. Öncelikle bir video uygulaması olan Instagram IGTV sadece mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Bu uygulama içerisinde yer alan sekmeler kullanıcılara video önerilerinde bulunuyor ve böylece kullanıcılar sürekli yeni videolara kolaylıkla erişebiliyor.

Video önerisi program tarafından farklı şekillerde sekmeler üzerinden yapılıyor. Sekmelerden bir tanesinde izlenmesi önerilen videolar yer alırken bir diğerinde ise takipçilerin ekledikleri videolar yer almaktadır. Takipçiler tarafından yüklenen videolara bu sekme üzerinden ulaşılması ve diğer videolarla karışmaması son derece önemlidir. Bunların dışında kullanıcının ilgi alanına bağlı olarak farklı alanlardaki popüler videolar farklı bir sekmeden önerilmektedir.

IGTV tarafından yapılan video önerilerinin dışında son bir sekme daha bulunur. Bu sekmede ise kullanıcıların izlerken yarım bırakmak zorunda kaldıkları videolar yer alır. Bazen insanlar telefonlarını kapatmak durumunda kalmakta ve böylece videolar yarım kalmaktadır. Uygulama bu videoları buraya iletmekte ve kullanıcılar istemeleri halinde Instagram IGTV içerisindeki sekmeden videolara kaldıkları yerden devam edebilmektedir.

Instagram IGTV Kanal Açma Ve Video Ekleme

Instagram IGTV kullanıcılarına içerik üretme imkanı da veriyor. Fakat kullanıcıların bu içerikleri daha önceden üretip düzenlemesi gerekiyor. Yani IGTV içerisinden çekim yapılarak video yüklenmesi mümkün değildir.

Unutulmamalıdır ki kanal açıp video yüklediğinizde takipçilere ihtiyacınız olacak hizmetlerimiz arasında takip satın al, görüntülenme satın al ve Instagram IGTV yabancı bot yorum satın al gibi seçenekler mevcuttur.

İçerik üretmek isteyen kullanıcıların öncelikle kanal açmaları gerekiyor ki bunun için uygulama içerisine girdikten sonra profil resmine tıklanması ve ileri seçeneğine basılması gerekiyor. Bu işlemlerin ardından Kanal oluştur bölümü gelecek ve kullanıcılar bu butona basarak kanallarını oluşturabilecektir.

Kanal oluşturduktan sonra ise ekranın sağ ortasından yer alan + sembolüne basılarak telefon içerisindeki videolar yüklenebilir. Yükleme işleminde sonra videolar, takipçilerin sayfasına düşecektir. Takipçiler istemeleri halinde videoyu beğenebilecek ve yorum yapabilecektir.