Dünyanın en meşhur sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram kullanıcılara sunmuş olduğu yeni özelliklerle dikkat çekiyor. Instagram karşılıklı canlı yayın bu özelliklerden bir tanesi olup kullanıcıların monotonluktan kurtulmasını ve canlı yayınların daha da eğlenceli hale gelmesi sağlıyor.

Instagram Karşılıklı Canlı Yayın Özelliği Hakkında

Bilindiği gibi Instagram’da canlı yayın özelliği bulunmaktadır. Söz konusu özellik uzun süredir bulunmasına karşın yapılan açıklamada artık canlı yayına birisini ekleme özelliği de getirildiği duyuruldu. İlk olarak 2017 yılının Ağustos ayında test edilmeye başlanan bu özelliğin sorunsuz çalıştığının anlaşılması üzerine karşılıklı canlı yayın imkanı 2017 yılının son dönemlerinde herkese açıldı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar arkadaşlarıyla birlikte karşılıklı canlı yayın yapma imkanına kavuşmuş oldu.

Instagram’da Karşılıklı Canlı Yayın Yapabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram karşılıklı canlı yayın yapabilmek ya da canlı yayına konuk almak için davet yönteminin kullanılması gerekiyor. Bunun için canlı yayın yapan kullanıcı, konuklarından bir tanesini davet etmek suretiyle yayına alabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus davet edilecek olan kişinin mutlaka canlı yayını izliyor olmasıdır.

Instagram’da Canlı Yayına Arkadaş Davet Etme Nasıl Yapılır?

Instagram’da canlı yayın yapıldığında izleyiciler sağ alt bölümde görülmektedir. İzleyicilerin olduğu liste üzerinden istenilen kişi canlı yayına eklenebilir. Bunun için bir kişiyi seçmek ve ekle demek yeterlidir. Böylece ekran altlı üstlü olarak ikiye bölünmekte ve karşılıklı canlı yayın başlamış olmaktadır.

Karşılıklı olarak canlı yayın yapılırken istenilmesi halinde davet edilen kişi yayından çıkartılabilir. Çıkarılan kişinin yerine canlı yayın sürerken yeni birisi alınabilir. Ayrıca canlı yayın sırasında karşılıklı efektler kullanılabilmekte ve böylece canlı yayın çok daha renkli bir hale gelmektedir.

Instagram karşılıklı canlı yayın nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram karşılıklı canlı yayın nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Karşılıklı Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Yazımıza oy vererek destek olabilirsiniz

Bir önceki destek yazımız olan Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu başlıklı yazımızda facebook kod gelmiyor ve facebook onay kodu gelmiyor hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir