Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor en merak edilen konuların başında yer alıyor. Eğer bir Instagram kullanıcıysanız keşfet sayesinde daha önce tanımadığınız kişiler tarafından da fotoğraflarınızın görüntülenme fırsatı olduğunu bilirsiniz. Bu oldukça büyük bir fırsat çünkü firmanız bu sayede sizin hizmet verdiğiniz alanla doğrudan alakalı kişilere kolayca ve düzenli olarak erişim sağlayabiliyor. Tabi bu durum Instagram keşfet neye göre çıkıyor sorusunu da akıllara getiriyor diyebiliriz. Instagram önceleri her ne kadar ortalama hesaplara sahip kişilerin keşfedilmesine imkan tanıyan bir yer olmasa da, günümüzde bu bölümün kişiselleştirilmesi sayesinde artık keşfet ile doğrudan ilgilendiğiniz kitleye yönelik tanıtımlar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Instagram Keşfette Çıkmak Neden Önemli?

Instagram keşfet neye göre çıkıyor sorusuna yanıt vermeden önce keşfette çıkarak neler elde edebileceğinizi ele alalım:

Daha Fazla Kitle

Sosyal ağlar kitlenizi arttırmak için eşi benzeri bulunmayan fırsatlar sunuyorlar. Ulaşabildiğiniz kitle kadar markanızın tanıtımını yapmanız, bulunduğunuz sektörde kalıcı olmanız ve satışlarınızı arttırmanız söz konusu. Eğer firmanızla veya sattığınız ürünler – hizmetlerle ilgili kaliteli ve ilgi çekici görsellere sahipseniz, bunları geniş kitlelere ulaştırabilmenizin en iyi yolu Instagram ve keşfet bölümüdür.

İlgili Kişiler

Eskiden reklam sektörünün en önemli sorunlarından birisi doğrudan alakalı kitlelere erişim sağlama noktasında eksik kalmasıydı. Fakat günümüzde internet ve özellikle de sosyal ağlar ile bu sorun aşılmış görünüyor. Instagram keşfette çıktığınız zaman artık doğrudan firmanız veya sattığınız ürünlerle ilgilenen kişilere erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu da çok büyük bir avantaj.

Geri Dönüşüm

Sosyal ağlarda başarı grafiğinizi arttırmak web sitenizde ve tekrar sosyal ağlarda yakalayacağınız başarıların da artışı anlamına geliyor. Sitenizi ve sosyal ağ sayfalarınızı ziyaret eden kişilerin artışı sıralamalarda yükselmenize ve daha fazla kişiye erişmenize de olanak veriyor.

Instagram Keşfette Çıkmak

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?
Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?

Şimdi Instagram keşfet neye göre çıkıyor sorumuza geri dönerek bu konuda sizleri bilgilendirmeye devam edebiliriz.

Keşfet bölümü yeni içerikleri ve yeni kişileri keşfetmenizi sağlayan bir bölüm. Burada tanıdığınız ve takip ettiğiniz kişilerin en popüler paylaşımlarını görüntülediğiniz gibi, beğenilerinizle alakalı tanımadığınız kişilerin paylaşımlarını da görebiliyorsunuz. Bu sayede yeni kişiler ve yeni içerikler keşfetmeniz ve takip etmeniz de mümkün hale geliyor.

Bunu firmaların bakış açısından değerlendirecek olursak çok büyük bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Instagram keşfette çıkmak ürünlerinizi daha önce hiç duymamış kişilere de kolayca tanıtabileceğiniz anlamına gelir.

Instagram keşfet kişiye özel bir alandır ve bu alanda ilgilendiğiniz konularla ilgili paylaşımlar görüntülenir.
Keşfet bölümü ilgilendiğiniz konuyla alakalı güncel olarak en çok beğenilen ve en çok paylaşılan içeriklerin de görüntülendiği bir alandır.
Çok fazla takipçisi olan kişilerin fotoğraflarına daha fazla beğeni gelmesi ve bu kişilerin içeriklerinin keşfette çıkması daha olasıdır. Bunun için http://takipcionline.com/ adresini ziyaret ederek gerçek takipçiler ve gerçek beğeniler satın alabilir, keşfette çıkarak bir anda eriştiğiniz kişi sayısını birkaç kat arttırabilirsiniz.
Instagram keşfet neye göre çıkıyor sorusunun cevabını yukarıdaki üç madde içerisinde toplamak mümkün. Bu alan adı ve yapısı itibariyle, kişilerin bu alanda yeni fotoğraflara karşın daha fazla etkileşime açık olması söz konusu. Bu noktada keşfette yer almayı başaran fotoğrafların bir anda daha önce hiç olmadığı kadar kişi tarafından görüntülenmesi de söz konusu hale geliyor. Üstelik keşfet bölümü olması nedeniyle kişiler bu fotoğrafları beğenerek paylaşarak, fotoğrafın ve tanıtımın kat be kat büyümesi de söz konusu hale geliyor.

Sonuç olarak Instagram keşfet bölümünde fotoğraflar konu ile alakalı kelimeleri arayan veya başlıkları seçen kişiler tarafından görüntüleniyorlar diyebiliriz. 

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan Instagram'da takip ettiklerini görme başlıklı yazımızda instagram, instagram bilgi ve Instagram'da takip ettiklerin hakkında bilgiler içermektedir.

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?” için bir yorum

  • tarihinde, saat 08:24
    Permalink

    Instagram keşfet bölümünde fotoğraflar konu ile alakalı kelimeleri arayan veya başlıkları seçen kişiler tarafından görüntüleniyorlar diyebiliriz.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir