Instagram Keşfette Nasıl Çıkarım?

Instagram görsel içeriklerin en yaygın şekilde paylaşıldığı ve keşfedildiği sosyal ağ konumunda. Instagram içerisindeki keşfet sekmesi ise Instagram kullanıcılarının harika içeriklerini keşfetmek için en uygun yer. Keşfet bölümü müşterilerinize ve takipçilerinize ulaşarak sosyal ağlardaki tanıtımınızı yapmanız açısından da oldukça önemli. Ayrıca “keşfet” sayesinde çok sayıda yeni kullanıcıya erişmeniz de söz konusu.

Keşfet Sekmesi Hakkında

Keşfet sekmesi daha önce Instagram içerisindeki en popüler sayfaları göstermek amacıyla daha farklı bir isimle kullanılıyordu. Bu bölüm bu dev sosyal ağ içerisindeki en fazla paylaşılan ve en fazla beğenilen içerikleri size gösteriyordu. Bu durum daha önce çok fazla sayıda takipçisi olan kişilerin daha fazla kişiye görünebilmeleri açısından iyi çalışıyordu fakat, ortalama bir Instagram kullanıcısının keşfedilmesini neredeyse imkansız hale getiriyordu. Ayrıca kişiler özel ilgi alanlarına göre de içerikleri göremiyorlardı.

Şimdilerde ise keşfet sekmesi sizin ilgi duyduğunuz konulara yönelik çalışıyor. Instagram Keşfette şimdilerde daha kişisel içerikler görmek söz konusu. Ayrıca kişiler takip ettikleri kişilerin popüler içeriklerini de Instragram Keşfette daha sık görebiliyorlar.

Instagram’da İçeriğinizi Görünür Kılmanın Yolları

Keşfet sekmesi, konu ile alakalı Instagram kullanıcılarına içerikler gösterdiği için, önceliğiniz içeriğinizi görmesini istediğiniz kullanıcılara yönelmek olacak, bu kullanıcılar potansiyel müşterileriniz de olabilir. Bu noktada hedefiniz sadece ilgi çekmek değil, aynı zamanda ilgiyi doğru şekilde çekmek olmalı. Instagram Keşfette çıkmanın aşağıdaki adımları izlemeniz halinde çok daha kolay bir işlem olduğunu düşünüyoruz:

1-Hedef Müşterilerinizi Tanıyın

Instagram keşfette fark edilmenin ilk yolu, içeriklerinizin kimler tarafından keşfedileceğine karar vermektir. Potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu anlamak ve onlar tarafından paylaşılan içeriğin temasını analiz etmek bu noktada büyük önem taşıyor.

2-Doğru Zamanı Kollayın

İkinci adım doğru zamanı kollamaktır. Bu adımın ilgi duyduğunuz toplulukla ilişkili olduğunu söylemek mümkün. İlk adımda ilgilendiğiniz topluluğun ne paylaştığını analiz etmiştiniz. Bu adımda ise sizin paylaştığınız içeriklerin onlar tarafından hangi zamanlarda görüntülendiğini analiz etmeniz gerekiyor.

3-Harika İçerikler Üretin

İlgilendiğiniz topluluğun paylaştığı ve beğendiği içeriği gördükten sonra, paylaşacağınız içerikler ve örnek alacağınız içerikler hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Tüm paylaşımlarınız alakalı olduğunuz topluluğun paylaşımları ile ilişkili olmalıdır. Instagram keşfette çıkmak için gerçekten iyi bir içeriğe ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

4-Doğru Kişilere Yönelin

Alakalı olduğunuz toplulukları tanımak ve onların nelerden hoşlandığını anlamak, onlarla etkileşime geçmenin en iyi yoludur. Instagram’ın dikkat ettiği en önemli faktörlerden birisi kişiler arasındaki etkileşimlerdir. Topluluğunuzun sayfasında yapacağınız paylaşımlar ve beğenilerle alakalı olduğunuz kişiler ve kendiniz arasında bir bağ oluşturabilirsiniz. Bu noktada mümkün olduğu kadar çok takipçiye sahip olmanız da diğer kişilerle ulaşma şansınızı arttıracaktır. Takipçi sayınızı arttırmak için pratik ve garantili takipçi arttırma paketlerinden faydalanabilirsiniz. Takipçi ve beğeni arttırmak için: http://takipcionline.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Beğeni ve Takipçi Yükleyin

Eğer beğenilerinizde ve takipçilerinizde güzel bir yükseliş olursa instagram sizi keşfete düşürüyor. Yani beğeni ve takipçi yüklemesi yapmak sizi keşfette en ön sıralara taşıyabilir. Keşfette sizi görebilmeleri çok daha kişiyle etkileşim haline geçeceğiniz anlamına gelir. Bu konuda daha fazla bilgi ve destek almak için http://takipcionline.com/ adresinden iletişime geçebilir veya [email protected] a mail atabilirsiniz.

Instagram Keşfette Nasıl Çıkarım?
5 (100%) 2 votes

Bir önceki destek yazımız olan instagramda sponsorlu reklam nasıl verilir başlıklı yazımızda facebook reklam ver, insta reklam ve instagram reklam hakkında bilgiler içermektedir.

Instagram Keşfette Nasıl Çıkarım?” için 6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir