İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır?  

Sosyal medya platformları arasında adeta bir çığır açan ve son zamanlarda kullanıcı sayısını katlayarak arttıran uygulamaların başında İnstagram yer almaktadır. Sosyal medya paylaşım sitesinin kullanıcılarına sunduğu kolay kullanım özelliği ve farklı birçok avantajı ile bugün birçok kişi için ideal bir sosyal medya uygulaması haline geldiği söylenebilmektedir.  Ünlü isimlerin profillerinde son zamanlarda görülen ve İnstagram’ın bir özelliği olan mavi tık ise, bugün pek çok kişinin sahip olmak istediği ayrıcalıklardan birisidir. Buna göre ‘’İnstagram mavi tık nasıl alınır?’’ diyen ve İnstagram hesabını mavi tık sahibi yapmak isteyen kullanıcılara, bu özelliği nasıl kazanabilecekleri hakkında daha detaylı açıklamalarda bulunabilmek mümkündür.

‘’İnstagram mavi tık nasıl alınır?’’ sorusunu yanıtlamadan önce mavi tık özelliğinin ne olduğu ve ne işe yaradığı konusundan bahsetmek gereklidir. İnstagram için hesap onaylama anlamına gelen mavi tık özelliği son zamanlarda birçok İnstagram kullanıcısının elde etmek istediği ayrıcalıklardan birisidir. Burada akıllara gelen ilk soru, bireysel ya da takipçi sayısı az olan bir İnstagram hesabının onaylanmasının yani mavi tık almasının mümkün olup olmayacağıdır. Bu konuya net bir yanıt verilebilmesi için İnstagram doğrulamasının tam olarak ne olduğunun bilinmesi önemlidir.

İnstagram doğrulama simgesi, İnstagram arama bölümünde ve İnstagram profillerinde hesap isminin yanında gözüken, hesabın söz konusu kullanıcılara ait olduğunun kanıtı olan bir simgedir. Bu simge, İnstagram’ın bu kullanıcı hesabının gerçek bir hesap olduğunu onayladığı anlamına gelmektedir. Özellikle tanınmış kişi ya da markaların İnstagram gibi sosyal medya platformlarında taklit edilme ihtimalleri kuvvetli olduğundan İnstagram mavi tık özelliği sayesinde bu tür kişi ve markaları temsil eden en doğru hesaplar diğer kullanıcılara sunulabilmektedir.

İnstagram mavi tık özelliği ve ne işe yaradığı ile ilgili bu bilgileri verdikten sonra ‘’İnstagram mavi tık nasıl alınır?’’ sorusuna da yanıt verilebilmektedir. İnstagram’da şu an için sadece bazı tanınmış kişilerin, markaların ya da ünlü isimlerin mavi tık simgesine sahip olmaları mümkündür. Bu nedenle doğrulanmış simge talep edilmesi ya da bu simgenin satın alınabilmesi olanaksızdır. Bu bağlamda sosyal medya uygulaması İnstagram’ın ilk etap için doğrulama işlemi yapmak isteyen kullanıcılara birtakım önerileri bulunmaktadır. Bu önerilere göre İnstagram hesabının doğrulanmasını arzu eden kullanıcılar,

    Facebook’ta bulunan kullanıcı hesaplarını İnstagram hesaplarına bağlamalıdır.
Twitter’da bulunan kullanıcı hesaplarını İnstagram hesaplarına bağlamalıdır.
İnstagram kullanıcı hesaplarında kimlik doğrulaması yapmalıdır.

Kısacası, İnstagram kullanıcılarının sahip oldukları farklı sosyal medya hesaplarını İnstagram profillerine bağlamaları, İnstagram mavi tık almak için yapılması gereken ilk adımdır. Zira bu tür adımlar ile söz konusu İnstagram hesaplarının kullanıcılara ait olduğu kanıtlanabilmektedir. Ancak özellikle bireysel hesaplarda, hesap doğrulaması yapabilmenin yani mavi tık alabilmenin oldukça zorlu bir süreç olduğundan da bahsetmek gereklidir.

‘’İnstagram mavi tık nasıl alınır?’’ sorusunu yanıtlamaya devam ederken hesap doğrulama sürecinde en büyük ihtiyaçlardan birisinin aktif ve büyük bir takipçi kitlesi olduğundan söz edilebilmektedir. Buna göre bu konunun bir nevi arz ve talep ilişkisi içerisinde yürüdüğü söylenebilmektedir. Ancak yine de İnstagram’da mavi tık alabilmek için tek kriterin takipçi kitlesi olmadığı ve bugün 1000 takipçisi olmasına rağmen mavi tık almış pek çok aktif İnstagram hesabının bulunduğu da söylenebilmektedir

‘’İnstagram mavi tık nasıl alınır?’’ diye merak eden ve az sayıda takipçi kitlesi ile İnstagram’da mavi tık alabilmek için uğraşan kullanıcıların hesaplarını doğru şekilde yönetmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu sayede takipçi sayıları artış gösterebilmekte ve hesapları takip eden kişilerle etkileşimleri de artabilmektedir. Böylece kullanıcıların İnstagram hesapları başka hiçbir şey yapmalarına gerek dahi kalmadan mavi tık hakkını elde edebilmektedir. Instagram’da doğru hesap yönetimi içinse kaliteli resimlerin paylaşılması ve doğru filtrelerin kullanılması tavsiye edilebilmektedir.

İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır?
3 (60%) 2 votes

Bir önceki destek yazımız olan İnstagram’da Hikâyeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır? başlıklı yazımızda Hikaye Nasıl Kullanılır?, instagram hikaye ve İnstagram Hikâye Nedir? hakkında bilgiler içermektedir.

İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir