Instagram Mavi Tık Nedir? Nasıl Alınır?

Eğer Instagram’ı aktif olarak kullanıyorsanız, bazı hesapların profillerinde küçük mavi bir “tık” işareti yer aldığını görmüşsünüzdür. Tabi ki bu işaretin genellikle ünlülerin veya kurumsal özelliği olan firmaların hesaplarında daha yaygın bir şekilde görüldüğünü de fark etmişsizindir. Bu özelliğe henüz diğer kullanıcıların ise sahip olamadığını söyleyebiliriz. Bu yazımızda sizin için Instagram mavi tık nedir? Nasıl alınır? sorusunu cevaplayacağız.

Instagram Mavi Tık Nedir?

Instagram’da ünlüler ve bazı firmaların hesaplarının yanında mavi bir onay işareti bulunuyor. Bu mavi tık olarak bilinen işaret, hesabın gerçekten o kişiye ait olduğunu göstermek için kullanılmakta. Tüm sosyal ağlar üzerinden açılan hesaplarda, söz konusu hesap kişinin gerçek hesabı mı? Yoksa gerçek kişi değil mi? Soruları ister istemez kafalarda canlanıyor? Instagram bu işe bir çözüm bulmuşa benziyor. Instagram üzerinde ünlüler ve kurumsal firmalar yaptıkları başvurular sonrasında hesaplarını onaylı hesap olarak kayıtlara geçirebiliyorlar. Bu sayede takipçilerinin güvenini kazandıkları gibi, takipçi sayısını da birleştirerek arttırabiliyorlar. Örneğin bir futbolcuyu veya bir markayı takip etmek isteyen kişiler on hesap arasından gerçek olanını takip etmeye bu mavi tık sayesinde başlayabiliyor. Instagram mavi tık nedir? nasıl alınır? yazımızın ilk kısmında söz konusu “tık” işaretinin ne olduğunu aktardık. Şimdi de nasıl alınabileceği ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır?

Instagram mavi tık’ı kişi bazında alabilmek için ünlü bir insan olmanız gerekmekte. Ne kadar ünlü? sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz Buna Instagram ve Instagram ile anlaşmalı çalışan reklam ajanslarının karar verebileceğini söyleyebiliriz. Kurumsal bazda da bu tık onay işaretini almak söz konusu. Kurumsal bazda ise firmanızın marka değerine sahip olması gerektiğini ön görebiliriz. Yine burada da karar Instagram’a kalmış. Eğer takip ettiğiniz sizin firmanızın büyüklüğünde firmalar bu özelliği hesaplarında kullanıyorlarsa sizin başvurmamanız için herhangi bir neden de bulunmuyor.

Mavi tık almak için doğrudan Instagram’ın müşteri hizmetleri mail hesabına mail atabilirsiniz. Fakat bu seçeneğin pek de bir sonuca varmadığını da söyleyebiliriz. Çünkü müşteri hizmetleri çok sayıda mail alıyor ve çoğu mail cevaplanmaktan ziyade okunamıyor dahi.

Fakat tek seçeneğiniz bu değil. Instagram’ın tüm ülkelerde anlaşmalı olduğu reklam ajansları bulunuyor. Bu ajanslardan birine başvurunuzu gerçekleştirmeniz durumunda mavi tık özelliğini hesabınıza katabilirsiniz. Bu sayede eğer kurumunuz adıyla farklı hesaplar varsa bu hesapların zaman içerisinde gerilemelerini ve sizin hesabınızın tek hesap olarak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram mavi tık nedir? Nasıl alınır? sorularını cevaplamaya çalıştık. Kısaca tık işaretinin hesabın gerçekten size ait olduğunu ispatlar niteliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu tık işaretini almak içinse Instagram’ın anlaşmalı bulunduğu Türkiye’deki reklam ajanslarından birisiyle irtibata geçebilir, bu sayede takipçilerinize Instagram üzerinden ulaşırken onlara da güven vermiş olursunuz.

Instagram Mavi Tık Nedir? Nasıl Alınır?
5 (100%) 3 votes

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Yorum Beğenme ve Yanıtlama Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızda instagram yorum, Instagram yorum beğenme ve Instagram Yorum Beğenme ve Yanıtlama Nedir hakkında bilgiler içermektedir.

Instagram Mavi Tık Nedir? Nasıl Alınır?” için bir yorum

 • tarihinde, saat 01:18
  Permalink

  Ben mavi tikbistiyom
  Ala bilirmiyim
  Acaba

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir