Instagram’da Fotoğraf Paylaşmak

Akıllı telefonlar ile çeşitli fotoğraflar çekilmekte ve bu karelerde sosyal medya platformlarında paylaşılmaktadır. Günümüzde firmaları üreterek piyasaya sürdüğü çok sayıda telefon modeli mevcuttur ve her biri kendine has özellikler taşımaktadır. Gelişen koşullar neticesinde telefonların kamerasıyla güzel kareler yakalanmaktadır. Kullanıcılar isterse Instagram profil resmi kısmına istedikleri bir fotoğrafı yüklemektedir.

Instagram Hikayeler Bölümü

Karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sosyal medya bünyesinde Facebook’tan Instagram’a popüler uygulamalar yer almaktadır. Instagram dünya genelinde yüksek bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Kişiler açtıkları instagram hesabında fotoğraf veya video paylaşımı yapabilmektedir. Instagram kullanıcılara farklı alternatifleri sunmaktadır. Gelen güncellemeler sayesinde yenilenen popüler uygulama Instagram bünyesine dâhil edilen hikayeler bölümü kullanıcılar tarafından tercih edilen özellikler arasına girmiş durumdadır.

Instagram Profil Resmi Değiştirme

Diyelim ki bir instagram hesabı açtınız ve yeni bir profil resmi yüklemek istiyorsunuz. Bunun için öncelikle profilinize gitmeli, orada bulunan “profili düzenle” seçeneğine dokunmalısınız. Daha sonraki aşamada Profil Fotoğrafını Değiştir’e tıklayın. Resminizi nereden aktarmak istediğinizi seçtikten sonra Bitti’ye dokunarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bazen bir çiçeğin bazense sevimli bir kedinin fotoğrafının paylaşıldığı instagram ortamında profil resmi olarak da farklı kareler tercih edilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse sizde bir fotoğraf seçerek bunu profilinize eklemeye karar verdiniz. Fotoğrafı olduğu gibi koymanın yanı sıra yakınlaştırarak da yükleyebilirsiniz. Instagram profil resmi yüklemek için yapılabilecekler arasında yeni bir fotoğraf çekmek bulunmaktadır. Bir diğer seçenekte telefonunuz fotoğraf galerisi olacaktır. Ayrıca Facebook’tan bir fotoğrafta ekleyebilirsiniz.

Instagram profilinde biyografi ve Instagram gönderilerine ek olarak takip edilenler ve takipçiler vardır. Bu kısımda aynı zamanda profil bilgilerinin düzenlenmesi ve hesap ayarlarının yapılması da mümkündür. Instagram profil resmi de burada görülmektedir. Instagram profil resmi değiştirme, biyografi yazma gibi işlemler tamamlanabilmektedir.

Instagram profil resmi nasıl büyütülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür?
Yazımıza oy vererek destek olabilirsiniz

Bir önceki destek yazımız olan Facebook Messenger Hikaye Ekleme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda Facebook hikaye ve facebook messenger hikaye hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.