Instagram’da Şikayet Etmek Çok Kolay


Instagram’da birini şikayet mi etmek istiyorsunuz? Bunu nasıl yapacağınızı ya da hangi şartlar altında birini şikayet edebileceğinizi bilmiyor musunuz? Sizler için Instagram topluluk kurallarına ve bu kuralları hangi hallerin ihlal edebileceğine değindik. Siz de aşağıda bununla alakalı olarak yazmış olduğumuz metni okuyabilir, konu ile ilgili yorumlarda bulunabilirsiniz.


Instagram’da Nasıl Şikayet Oluşturulur?


Instagram, Türkiye’de çok sık kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca pek çok kişi zaman zaman topluluk hallerini ihlal edecek hal ve hareketlerde bulunabilmektedir. Instagram’da bir hesabı ya da bir gönderiyi takip etmek artık son derece kolaydır. Instagram geniş bir topluluk kuralları ilkesi bulunan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır.


Bu platforma şikâyet edebileceğiniz ilk ihlal gönderisi hiç kuşkusuz ki nefret söylemi ya da şiddet paylaşımı olacaktır. Bazen Instagram’da kötü niyetli olmayan kişiler şiddet içeren eylemlerin paylaşımını yapabilir, ya da doğrudan bir grubun hedef olmasına neden olacak sözlerde bulunabilir. Hal böyle olunca, bu tür gönderilerin kullanıcılar tarafından sıklıkla şikâyet edilmesi de çok olası. Instagram’da gönderinin hemen altında yer alan şikayet et kısmından kişiyi şikayet edebileceğiniz gibi, kişi profilinden hesabı ya da gönderiyi şikayet etme seçeneğine ulaşabilirsiniz.


Buradan isterseniz hesabı ya da kişinin topluluk kurallarını ihlal eden gönderisini yalnızca çok kısa bir süre içerisinde şikayet etmek mümkündür. Ancak Instagram şikayetler dahilinde gönderiyi neden şikayet ettiğini size sormaktadır. Burada çeşitli seçenekler ile o gönderiyi neden şikayet ettiğinize dair açıklamalarda bulunmanız mümkündür. Instagram şikayet ettiğiniz gönderiyi detaylıca inceler ve bunun topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünürse o gönderiyi kaldırabilir. Özellikle bir gönderinin artık çok daha fazla kişi tarafından şikayet edilmesi, Instagram’ın o gönderiyi daha erken bir şekilde incelemesine neden olacaktır.


Instagram yalnızca bir gönderiyi değil, bir hesabı da şikayet edebileceğiniz platformlar arasında yer almaktadır. Zira kişiler hesapları niteliği itibari ile de topluluk kurallarını ihlal ediyor olabilmektedirler. Siz de bu yöntemi kullanarak kişileri çok kolay bir şekilde şikayet edebilirsiniz.

 

Instagram’da Şikayet Etmek Çok Kolay
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan Instagram’da Hayat Kurtaran Uygulamalar başlıklı yazımızda en iyi instagram efekt uygulamaları, en iyi instagram uygulamaları ve Framatic hakkında bilgiler içermektedir.

Instagram’da Şikayet Etmek Çok Kolay” için 2 yorum

 • tarihinde, saat 22:37
  Permalink

  Ben bir kaç hesabı şikayette bulundum ancak hiçbir işlem yapılmadı. Kapatılması için neler yapmam gerek. Arkadaşlarıma da aynen şikayette bulundurdum ama o hesap hala açık.

  Yanıtla
 • tarihinde, saat 20:44
  Permalink

  İnstagram şikayet konusunu merak ediyordum. Paylaşımları şikayet edin diye mesajlar geliyor. Bunlara itibar etmemiz normal mi?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.