En İyi İnstagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi İnstagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi İnstagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Birbirinden şık ve kaliteli İnstagram fotoğraflarına sahip olmak isteyen Instagram kullanıcılarına en iyi İnstagram fotoğraf düzenleme uygulamalarından bahsedebilmek mümkündür. En güzel fotoğraf paylaşımları için tercih edilebilecek olan bu uygulamalar ile her İnstagram kullanıcısı, hayallerindeki İnstagram fotoğraflarını elde edebilmektedir. Buna göre Instagram hesaplarında çok daha kaliteli içerikler ve daha fazla takipçi sayısı için kullanılabilecek fotoğraf düzenleme uygulamalarına en popüler olanları üzerinden kısa kısa açıklamalar yapılabilir.

Snapseed

Ünlü arama motoru Google’ın alt ürünlerinden birisi olan Snapseed, fotoğraf düzenleme konusunda en çok da iPhone ve iPad kullanıcılarının son zamanlardaki popüler tercihleri arasındadır. En son gelen 2.0 güncellemesi ile birlikte Snapseed, İnstagraö kullanıcılarına birçok farklı özellik ile hızlı ve kolay düzenleme yapabilme olanakları sağlamaktadır. Kırpma, çeşitli filtreler ekleme, döndürme, spot onarma ve fırça gibi farklı seçenekleri bünyesinde barındıran Snapseed, söz konusu tüm özellikleri ile akıllı cep telefonlarında muhteşem görseller oluşturulabilmesine ve bunların İnstagram hesaplarında paylaşılabilmesine olanak vermesi ile de bilinir.

VSCO Cam

Apple kullanıcıları için ilk olarak App Store üzerinde tanıtımı yapılan ve o günden bu yana İnstagram kullanıcıları arasında ismi sıkça duyulan fotoğraf düzenleme uygulamalarından birisi olan VSCO Cam, çok daha güçlü İnstagram görselleri elde etmek isteyenler için ideal bir programdır. En iyi İnstagram fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bulunan bu yazılımda Snapseed’ in tam tersi şekilde harika detaylar ile görselleri zenginleştirebilirsiniz. Birçok fotoğraf sanatçısının da tercih ettiği fotoğraf düzenleme yazılımlarından olan VCSO Cam’da hazırlanan fotoğrafların herkese açık şekilde yayınlanabilmesi veya ‘’Journal’’ ismindeki özel bir sekmede barındırılabilmesi ise programı kullanıcıları adına oldukça kullanışlı bir hale getirmektedir.

Hipstamatic

İOS uygulamaları arasında sevilen fotoğraf düzenleme araçlarından olan Hipstamatic, klasik ve Retro tasarımlara imkan veren altyapısı ile İnstagram kullanıcılarının yanı sıra bağımsız fotoğraf sanatçıları tarafından da yoğun ilgi görmektedir. İlk çekim esnasından tutun da son rötuşlara kadar farklı birçok düzenleme seçeneğini kullanıcılarına sağlayan Hipstamatic, adeta eski bir fotoğraf makinesini taklit eden yazılım altyapısı ile dikkat çekmektedir. VSCO Cam ve Snapseed’e benzer birçok özelliği bünyesinde barındıran bu uygulama, ek olarak videolar üzerine efekt ekleme olanaklarını da uygulama sahiplerine sunabilmektedir. Tüm bu özellikleri ve çok daha fazlası ise Hipstamatic’i en iyi İnstagram fotoğraf düzenleme uygulamaları içerisinde üst sıralara yerleştirmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Camera+

Bugüne kadar 10 milyonun üzerinde bir indirilme oranı ile en iyi İnstagram fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bulunan Camera+, karanlık oda düzenlemeleri gibi farklı birçok imkânı kullanıcılarına sağlamaktadır. Devamlı flaş ve dokunmatik pozlama özelliklerinin yanı sıra 6x zoom seçeneği ile gelişmiş çok sayıda çekim modunu da kullanıcılarına sunan Camera+, tüm bu özellikleri ile ideal fotoğraf düzenleme yazılımları arasındadır.

Facetune

İnstagram paylaşımlarında ağırlıklı olarak selfie pozlarını paylaşan kullanıcılar için en mükemmel fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında Facetune de yer alır. Daha gelişmiş selfie özellikli fotoğraflar için tercih edilebilecek olan Facetune ile leke düzenleme, diş beyazlatma ve cilt temizleme gibi birçok olanaktan faydalanabilmek mümkündür. Farklı filtreleri de bünyesinde barındıran Facetune, İnstagram kullanıcılarına oldukça geniş bir yelpazede poz düzenleme olanakları sunmaktadır.

Layout

İnstagram için bir nevi kardeş uygulama şeklinde de tanımlanabilen Layout, kamera görüntülerini alarak kolaj şeklinde farklı şekillerde karıştırabilmek amacıyla kullanılabilen ideal uygulamalardan birisidir. En iyi İnstagram fotoğraf düzenleme uygulamaları listesinde son olarak yerini alan bu yazılım, kullanıcıların mevcut fotoğrafları üzerinden kusursuz sanatsal çalışmalar oluşturabilmelerine imkân vermektedir.  İnstagram ile birlikte çalıştığı için görsel boyutları da buna bağlı olarak tam anlamıyla uyumlu olan Layout, kolay kullanımı ile İnstagram kullanıcılarının gözdesidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan İnstagram’a ve Facebook’a Yeni Mekân ve Yeni Konum Ekleme başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Hasan GÖRMEZ

    Hipstamatic uygulamasını kullanıyorum ama pek memnun değilim. Apple kendi firmasının uygulamasını vermiş o çok güzel bence

  2. İnstagram fotoğraf uygulamaları için özel bir resim seçmek yerine uygulamanın içindekileri tercih edin dışarıdakilerinden daha güzel.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.