Facebook Silinen Mesajlar Geri Getirme

Facebook Silinen Mesajlar Geri Getirme

Facebook bir çok kesim tarafından kullanılmaktadır. Düzenli olarak yapılan paylaşımlar, gelip giden mesajlar… Bu yoğunluğu azaltmak adına ya da kendi isteğinizle bazen silme işlemi yapabilirsiniz. Bu bazen kaza da olabilir. Peki Facebook üzerinde silinen mesajları geri getirme mümkün mü?

Facebook silinen mesajlar tamamen yok olur mu? Facebook üzerinde silinen mesajları geri getirmek mümkün mü? Facebook üzerinde silinen mesajlar ya da paylaşımlar nasıl geri getirilir? Bu yazıda detaylı olarak cevap vereceğiz. Öyleyse başlayalım.

Facebook üzerinde silinen mesajları geri getirme mümkün müdür?

Facebook silinen mesajlar ya da paylaşımlar, yanlışlıkla olduysa oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Sildiklerinizin tamamen kara delikte kaybolduğunu düşünürsünüz. Peki gerçek böyle mi? Sildikleriniz tamamen yok olur mu? Tabi ki de hayır. Facebook uygulaması, arşivleme üzerinde oldukça durmaktadır. Bu nedenle sizin gönderdiğiniz tüm bilgiler, paylaşımlar ya da mesajlar ilk zamandan beri düzenli olarak arşivlenmektedir. Yedekleri alınmaktadır. Bunlara kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün.

Facebook üzerinde silinen mesaj ve paylaşımlar nasıl geri getirilir?

Bu işlemi uygulayabilmeniz için hem mobil hem de bilgisayar seçeneği bulunmaktadır. İki cihazdan da aynı işlemleri tekrarlayabilirsiniz. İlk olarak bilgisayar üzerinden geri getirme işlemini nasıl yapabileceğinize bakalım.

Bilgisayar üzerinden Facebook mesaj ve paylaşımlarını geri getirme nasıl yapılır?

-İlk olarak bilgisayarı açın ve tarayıcı üzerinden Facebook hesabınıza giriş yapın.  Ayarı bulun.

facebook silinen mesajlar geri getirilebilir mi guncel resimli anlatim

-Ayarlar içerisinde sol tarafta Facebook bilgilerin bölümü yer almaktadır. Bu seçeneğe tıklayın.

-Çıkan ekranda ‘’Bilgilerini indir-Bilgilerinin bir kopyasını saklamak ve başka bir hizmete aktarmak için indir’’ seçeneğinin yanında yer alan gör butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçin.

facebook silinen mesajlar geri getirilebilir mi guncel resimli anlatim

-Çıkan ekranda bilgilerini indirebilirsin şeklinde bir yazı göreceksiniz. Buraya tıklayarak işleme devam edin.

facebook silinen mesajlar geri getirilebilir mi guncel resimli anlatim

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

-Resimde gördüğünüz gibi indirebileceğiniz bir çok içerik bulunmaktadır. Buradan fotoğraf, video ya da diğer verileri ayrı ayrı indirebilirsiniz. Tüm veriler demeniz durumunda ise tüm verilerin arşivine ulaşabileceksiniz.

facebook silinen mesajlar geri getirilebilir mi guncel resimli anlatim

-Seçim yaptıktan sonra üst kısımda yer alan ‘’dosya oluştur’’ seçeneğine tıklayın.

facebook silinen mesajlar geri getirilebilir mi guncel resimli anlatim

-Karşınıza dosya oluşturuluyor şeklinde bir yazı çıktıysa, işlem tamam. Bundan sonraki süreçte arşiviniz oluşturulacak. Ve hazırlandığında e-mail üzerinden size Facebook tarafından bilgi verilecek. Böylece arşivinize ulaşabileceksiniz.

Mobil üzerinden Facebook mesaj ve paylaşımlarını geri getirme nasıl yapılır?

Bilgisayar üzerinden silinen mesaj ve paylaşımların nasıl geri getirileceğini öğrendiniz. Sırada mobil uygulama var. Mobil üzerinden Facebook üzerinde silinen mesajları geri getirme mümkün mü? Mobil uygulama üzerinden silinen hiçbir şeyi geri getiremezsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için gerekli ayarlar mobil uygulamada yer almamaktadır. Diğer bir çok uygulama gibi yedekleme, arşivleme ya da hesap dondurma gibi özel ayarları Facebook’ta mobil uygulama üzerinden vermemektedir.

Mobil cihaz üzerinden, Facebook silinenleri geri getirme işlemini yapabilmeniz için, bilgisayarda olduğu gibi bunda da aynı şekilde tarayıcı üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir.

-Telefondan tarayıcıyı açarak Facebook adresine gidin. Hesabınıza giriş yapın. Yukarıda bahsettiğimiz tüm adımları burada da uygulayın. Sırasıyla işlemleri uyguladığınızda, mesajları ve paylaşımları  buradan da geri getirebildiğinizi göreceksiniz. İşlem bu kadar basit!

Facebook mesaj ve paylaşımları geri getirme kodu işe yarar mı?

Gündemde mesajları ve paylaşımları geri getirmek için kodla çözüm yöntemleri dolanmaktadır. Facebook hesabınızdan silinen mesajları kod ile getirebilmeniz mümkün değildir. Bu alanda uzman bir tanıdığınız yoksa, böyle bir yöntem uygulayamazsınız. Bu tür bilgi veren kişilere itibar etmemenizde fayda var.

Zaten sizin için gerekli adımların tamamına değindik. Adımları uyguladığınızda, sonucun garanti olduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle ekstra yöntemlere başvurmanıza gerek kalmamaktadır.

Önemli hatırlatma:

Bazı durumlarda bu yöntem de işe yaramamaktadır. Karşı taraf mesajı sildiğinde mesajların geri getirilememe ihtimali yüksektir. Ya da karşıdaki kişi sizi engellediğinde, siz engellediğinizde de o konuşmalara ulaşamayabilirsiniz. Bu nedenle bu adımları uygulasanız bile, olmama ihtimalini göz ardı etmeyin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Sonuç

Facebook üzerinde silinen mesajları geri getirme mümkün mü, geri getirebilmek için neler yapılması gerekir sorularına cevap bulduk. Artık bu konuda sorun yaşadığınızda, nasıl çözüme ulaşacağınızı biliyorsunuz.

Sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim (2019 Çözüldü) başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.