Instagram Hikaye Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Instagram Hikaye Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Instagram Hikaye Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorulardan birisi Instagram hikaye bildirimleri nasıl açılıp kapatılabileceğidir. Instagram kullanıcılarının her geçen gün artmasıyla birlikte kullanıcılar Instagram’ın tüm özelliklerinden faydalanmak istemektedirler. Instagram kullanıcılarına birçok yenilikler getirerek onları memnun etmek için uğraşmaktadır. Aynı şekilde Instagram’da diğer sosyal medya programları gibi sürekli olarak kendisini yenilemek istemektedir. Instagram hikaye bildirimleri de bu yeniliklerden birisidir.

Sosyal medya programları arasında ciddi bir rekabet söz konusudur. Bu rekabette birbirleriyle sürekli olarak yarışmaktadırlar. Kullanıcılarına uygulama üzerinden kolaylıklar getirmek ve yenilikler getirmek istemektedirler.

Instagram Hikaye Bildirimleri

Instagram hikaye bildirimleri özelliği Instagram kullanıcılarının sürekli olarak kullanmak istedikleri özelliklerdendir. Instagram kullanıcıları çok sık hikaye paylaşımı yapmaktadır. Kişisel Instagram hesapları olsun, diğer türlü kullandıkları hesaplar olsun Instagram kullanıcıları kişisel anlarını ve duygularını paylaşırken hikaye özelliğini kullanmaktadırlar. Instagram’da bir anınızı paylaşırken hikaye atabilirsiniz ve bu hikayenize yanınızda birisi varsa ya da hikaye ile alakalı olduğunu düşündüğünüz kişiyi bu hikayeye etiketleyebilirsiniz. Bu etiketleme sonucu o kişiye sizin o kullanıcıdan bahsettiğinizi bilgilendiren bir bildirim gitmektedir. Bu bildirim sonucu bu kişi bu hikayeden haberdar olabilmektedir. Aynı şekilde Instagram’ın getirdiği yeniliklerden canlı video bildirimleri de kapatılmak istenmektedir. Instagram kullanıcıları bu bildirimleri almak istemeyebilir ve kapatmak isteyebilir.

Instagram Hikaye Bildirimleri Açma ve Kapatma Yöntemleri

Instagram’da bir hikaye’de etiketlendiğinizde size bildirim gelmektedir. Ancak bu bildirimlerin gelmesinden rahatsız olabilirsiniz ve kapatmak isteyebilirsiniz. Şimdi size Instagram hikaye bildirimleri açma ve kapatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

1) İlk olarak Instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

2) Instagram hikaye bildirimleri açıp kapatabilme ayarlamalarınızı yapabilmeniz için profil sayfanızdan ayarlar bölümüne geçiş yapın.

3) Açılacak sayfa içerisinde anında ilet bildirimleri diye bir seçenek olacak. Bu seçeneğe gelin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

4) Bu kısımdan istediğiniz tüm bildirimleri değiştirebilirsiniz.

Instagram hikaye bildirimlerinin nasıl açılıp nasıl kapatılacağı konusunda bilgi vermeye çalıştık. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Instagram hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için bloğumuzu takipte kalın. Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma işlemlerinizde bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Profile Hesap ve Etiket Nasıl Eklenir? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.