Instagram Keşfet Geçmişi Silme

Instagram Keşfet Geçmişi Silme

Sosyal medya her geçen gün daha fazla gelişiyor. Her yaşa, her kitleye hitap eden yenilikleriyle pek çok uygulama bu alanda kıyasıya yarış içerisinde. Son dönemde bu yarışın en etkili adaylarından birisi de kuşkusuz Instagram. Temel anlamda fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak nitelendirebileceğimiz instagram, ilk sahneye adım attığı zamandan bu yana önemli gelişmelere imza attı. Kullanıcılarının memnuniyetini her zaman birinci planda tutan Instagram, son zamanlarda hikayeler bölümü başta olmak üzere fotoğrafları yakınlaştırma ve yorumları beğenme gibi yeni özellikleri ile dikkat çekiyor. Instagram’ın milyonlarca kullanıcıyı cezbeden güzel özelliklerinin yanı sıra sevilmeyen bazı yanları da zaman zaman olabiliyor. Kullanıcıların şikayetleri belli bir doğrultuda arttığı zamanlarda Instagram kısa sürede olaya el atıp kullanıcı memnuniyetini sağlamayı başarabiliyor. Örneğin yakın zamana kadar Instagram’ın keşfet bölümü kullanıcıları için sorunlar içeren bir bölümdü. Nitekim instagram’ın keşfet adlı bölümünde önceki sürümlerde uygulanan yöntem, en çok beğeni olan fotoğrafların ön planda olmasıydı. Bu durum kullanıcılar için sıkıcı bir hal alabiliyor, kullanıcılar hep aynı tarz fotoğrafları görmekten sıkılabiliyorlardı. Bu tarz şeyler küçük görülmeyip bazı kullanıcıların ayrılmasına bile sebebiyet verebilecek önemli ayrıntılardır. Nitekim instagram bu duruma el atarak yeni sürümü ile artık keşfet bölümünde kişiye özel fotoğraflar sunmaya başladı. Artık instagram’ ın keşfet bölümünde daha önceden baktığınız fotoğraflar, arkadaşlarınızın baktığı fotoğraflar vb. etmenlere göre fotoğraf veya videolarla karşılaşmaktasınız.

Instagram kullanıcılarının keşfet bölümü ile ilgili bir diğer sorunu da keşfet geçmişinin temizlenmesi. Instagram kullanıcılarına daha hızlı hizmet verebilmek adına yaptığınız aramaları kayıt altına alıp daha sonraki aramalarınızda kaynaklık teşkil edecek bir sistem bulundurmaktadır. Yani daha arama çubuğuna bir şey yazacağınız zaman Instagram sizin daha önce yaptığınız aramaları göz önünde bulundurarak size önerilerde bulunmakta. Ancak bu durum bazen can sıkıcı olabilmekte. Öyle ki bir harfe basmanızla hemen o harfin yaptığı eski çağrışımların sürekli karşınıza gelmesinden sıkılmış olmanız normal. Bu nedenle kullanıcılar için çözülmesi gereken sorunlardan birisi de Instagram’ın arama geçmişini temizlemek. Bunu yapmak esasında oldukça kolay. Profilinize girdiğinizde seçenekleri ifade eden sağ üst köşede bulunan bölüme tıklayıp ayarlarda arama geçmişini temizle kısmını bulabilirsiniz. Ne var ki bazen bu işlem geçmişi silmek için yeterli olamamakta. Sıkça karşılaşılan bu sorun karşısında başvurmanız gereken bazı yöntemler var. Öncelikle telefon ayarlarından uygulamalar bölümüne girip Instagram uygulamasını bulmalısınız. Instagram’ı seçmenizin ardından ön belleği temizleyebilirsiniz. Bu sayede sorun çözüme ulaşmış olur. Şayet bu yöntemle de geçmişi silmeyi başaramadı iseniz telefonu yeniden başlatma gereksinimi doğacaktır. Karşılaşması zor olan bu durumda telefonu tamamıyla kapattıktan sonra bataryasını çıkarıp yeniden başlatmanız da fayda vardır. Şayet hala sorunun çözüldüğüne kanaat getirmediyseniz uygulama marketlerinde bu sorununuz için çözüm sunabilecek uygulamalar bulabilirsiniz.

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Keşfet Geçmişi Silme Hakkında 1 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Tolga Tekin
    Tolga Tekin

    Instagram geçmişi telefonda gereksiz depolama alanı kaplıyor düzenli silmek gerekiyor. Resimlerininde boyutları yüksek oluyor.