Instagram Profile Hesap ve Etiket Nasıl Eklenir?

Instagram Profile Hesap ve Etiket Nasıl Eklenir?

Instagram Profile Hesap ve Etiket Nasıl Eklenir?

Sosyal medya içerisinde çok büyük bir kitleye sahip olan Instagram uygulaması teknolojinin de gelişmesiyle birlikte git gide gelişim göstermektedir. Sosyal medya programları arasında sürekli bir rekabet söz konusudur. Bu rekabet içerisinde birbirleriyle yarışabilmeleri açısından bu uygulamalar sürekli bir yenilik getirme uğruna, kullanıcılarına bir kolaylık getirme uğruna çalışmalar yapmaktadırlar. Instagram, Dünya üzerinde ciddi derecede bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Instagram kullanıcıları giderek artış göstermektedir. Uygulama içerisinde Instagram kullanıcılarının kendilerine yönelik istekleri olabilmektedir. Instagram bu istekler doğrultusunda Instagram’a yenilikler getirerek kullanıcılarının uygulamadan çok daha iyi bir şekilde faydalanmalarını amaçlamaktadır. Bu yeniliklerden ve kullanıcılarının sık sık kullandıkları özelliklerden bahsedeceğiz. Instagram profile hesap ekleme ve etiket ekleme ile ilgili bilgilerden bahsedeceğiz.

Instagram Profile Hesap

Her Instagram kullanıcısının sadece kişisel kendisine ait bir adet hesabı olmayabiliyor. Kimi kullanıcılar birden fazla hesaba sahip olmak istemektedirler. Instagram uygulaması, Instagram kullanıcısının bu sahip olduğu hesapları rahat bir şekilde kullanabilmesi ve yönetebilmesi açısından bir yenilik getirmiştir. Instagram profile hesap ekleme ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağız.

Kişisel Instagram hesabınızın yanında bir başka ticari ya da başka türlü herhangi bir hesaba, hesaplara sahip olabilirsiniz. Sahip olduğunuz bu hesaplarınızı aynı Instagram uygulaması içerisinde açabilir ve yönetip, kontrol edebilirsiniz. Instagram profile hesap ekleme yönteminin nasıl olduğunu aşama aşama anlatacağız.

Instagram Profile Hesap Ekleme Yöntemi

Instagram profile hesap ekleme yöntemi için:

1) İlk olarak Instagram uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekmektedir.

2) İndirdiğiniz Instagram uygulamasını açınız.

3) Açtığınız uygulamada herhangi bir hesabınızla kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.

4) Instagram profile hesap ekleme amacıyla giriş yaptığınız Instagram hesabınızda profil sayfanızın bulunduğu bölüme geçiş yapın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

5) Bu bölümden ayarlar kısmına geçiş yapın.

6) Ayarlar kısmına geçiş yaptıktan sonra bu bölümün en altına doğru inin ve “Hesap Ekle” seçeneğine tıklayın.

7) Instagram profile hesap ekleme yönteminin sonuna gelmekteyiz. Hesap ekle dedikten sonra karşınıza aynı Instagram hesabınıza giriş yaptığınız gibi kullanıcı adı ve şifre ile diğer bir eklemek istediğiniz Instagram hesabının bilgilerini giriş yapın.

8) Artık Instagram profile hesap ekleme işleminiz tamamlanmış bulunmaktadır. Ve artık uygulamanızda 2 hesap açık durumdadır. İstediğiniz gibi birinden diğerine geçiş yapabilirsiniz.

Instagram profile hesap ekleme yönteminin yanında kullanıcılarının merak ettikleri diğer bir Instagram özelliği ise Instagram etiket ekleme yönteminin nasıl olduğudur. Şimdi bu yöntemden bahsedelim.

Instagram Etiket Ekleme Yöntemi

Instagram profile hesap ekleme yönteminin yanında Instagram etiket ekleme yöntemide kullanıcılar tarafından sık sık kullanılan özelliklerden birisidir. Instagram kullanıcıları paylaşımlarının çok daha fazla kitleye ulaşmasını isteyebilmektedir. Bunun için de ilk olarak uygulanması gereken yöntemlerden birisi Instagram etiket ekleme yöntemidir. Instagram etiket ekleme yönteminin nasıl yapıldığından bahsedelim:

1) Instagram uygulamasına giriş yapınız.

2) Giriş yaptığımız uygulamada bir paylaşım yapmak istiyoruz. Bunun için paylaşacak olduğumuz video ya da fotoğrafın açıklama bölümüne yani yorum bölümüne “#” işaretini koyarak paylaşımımız ne ile ilgili ve alakalıysa orasının etiketini yazabiliriz. Örneğin bir futbol takımının şampiyonluğu ile ilgili paylaşım yapıyorsak o takımın ismini, şampiyonluğunu ya da ne yazmak istiyorsak başına # işaretini koyarak yayınlıyoruz.

Instagram profile hesap ekleme yönteminin yaygın kullanımının yanında Instagram etiket ekleme yöntemi de Instagram kullanıcıları tarafından çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Instagram’da kendi merak ettiklerini, ilgi odağı olduğu konuları görmek isteyen kullanıcılar bu etiketlemeler sayesinde bu içeriklere ulaşabilirler. Aynı zamanda bu ilgilendikleri konular hakkında paylaşımlarını etiketleme sayesinde yapabilirler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram profile hesap ve etiket nasıl eklenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram profile hesap ve etiket nasıl eklenir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. İbrahim CİBEL

    Etiket sistemi her sosyal medya hesabında var artık. Önceden alanlar kapmış güzel etiketleri bize kalmamış. Mecbur bizde noktalı veya işaretli olarak etiketleme yapıyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.