Instagram Ünlü (celebrity) Reklam Çalışması

Instagram Ünlü (celebrity) Reklam Çalışması

Instagram Ünlü (celebrity) Reklam Çalışması

Instagram ortaya çıkmasının ardından dünyayı sarsmış olan uygulamalar sırasında neredeyse ilk sırada gelir. Dünya çapında en çok kullanılan sosyal ağlardan biridir. Haziran 2016 tarihinde ondan daha önce çıkmış olan Twitter, Snapchat ve diğer sosyal ağları geride bırakmış ve 500 milyonun üstünde aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır.

Instagram reklam vermek için uygun bir yer midir?

İnternet üzerinde sürekli olarak değişen teknolojiyle birlikte reklamların anlayışı ve türü oldukça değişti. Artık normal bir siteye reklam vermektense sosyal medya üzerinde sürekli aktif olarak gezen kullanıcılardan bilinenlere ya da direk olarak sosyal medya üzerinden reklam vermek mantıklı hale geldi.

Instagram ise dünyanın neredeyse en çok fotoğraf paylaşılan platformu. Durum böyle olunca özellikle görsel içerikli reklamlar Instagram için oldukça önemli hale gelmiş durumda. Bu reklamlar içerisinden Instagram ünlü (Celebrity) reklam çalışması aralarında neredeyse en mantıklı olanı.

Instagram ünlü (celebrity) reklam çalışması nasıl yapılır?

Instagram’da özellikle ünlülere reklam vermek ve onların hayran kitlelerine de kendinizi tanıtmak oldukça önemli. Bunun için günümüzde Instagram konusunda iyi yerlere gelmiş bir ünlüyü seçip ona reklam yaptırmak oldukça önemli. Bu ünlünün ayrıca sizin ürününüz ya da markanız için olan uygunluğu da ayrı bir nitelik değeri taşıyor. Instagram ünlü (celebrity) reklam çalışması yapılmadan önce iyi bir araştırma yapılması ilk şart. Yaptığınız çalışmalar sonucunda Instagram üzerinde organik olarak en çok takipçisi olan Instagram ünlü hesabına reklam vermekte oldukça yanlış bir karar olur. Eğer etkili ve hızlı bir şekilde reklam vermek istiyorsanız kesinlikle markanıza uygun bir organik takipçiye sahip Instagram sayfasını tespit etmeniz gerekiyor. Örnek vermek gerekiyorsa gitar satışı yapan bir mağazanızın Instagram hesabının reklamını ünlü Türk Rock gruplarına verirseniz daha çok geri dönüş kazanma sansı elde edersiniz. Bunun gibi birçok örnek verilebilir fakat ondan önce reklam vermeden önce reklam ile ilgili kafanızda bir plan oluşması için kendinize sormanız gereken sorular var.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram, markam için uygun bir reklam alanı mı?

Instagram’ın markanız için uygun bir platform olup olmadığını ilk olarak sorgulamak size daha doğru bir karar verme dönemi sağlayacaktır.

Instagram reklamına yatıracağım para kadar bana geri dönüşü olacak mı? Reklam yaptığıma değecek mi?

Reklam vermek istediğiniz sayfalar kadar geri dönüşlerin de ne kadar size etki edeceğini araştırmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Eğer kötü bir reklam yoluyla hareket ederseniz emin olun hayal kırıklığına uğramanız an meselesi. Ayrıca birçok Instagram hilesi de ortaya çıkmış durumda.

Instagram ünlü (celebrity) reklam çalışması nasıl yapılır?

Sosyal medya üzerinden özellikle Instagram gibi çok değerli bir sosyal medya kanalına reklam verecekseniz bütçenizi ve planınızı çok iyi ayarlamanız çok önemli. Instagram ünlü (celebrity) reklam çalışması ise size sağladığı faydalar ile her zaman sizin markanıza bir şeyler katacak ve en basitinden reklam çalışması yaptırmayı seçtiğiniz bir ünlünün sizinle olan bağlantısını insanların sorgulamasını ve merak etmesini sağlayacaktır. Bu önemli bir etkendir. Dünya üzerinde pek çok ürünün yüzüne bile bakılmazken sırf bir Instagram fenomeni bu ürünü kullandı diye milyonlarca kar ettiği ortaya çıkmış bir gerçektir.

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Hesabı Nasıl İşletme Profiline Dönüştürülür? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.