Instagram’a Bilgisayardan Programsız Fotoğraf Yükleme

Instagram’a Bilgisayardan Programsız Fotoğraf Yükleme

Instagram’a Bilgisayardan Programsız Fotoğraf Yükleme

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, son güncellemesini yayınladı. Türkiye sınırları içerisinde 02:00 sıralarında gelen güncelleme ile birlikte artık bilgisayardan fotoğraf paylaşmanın da kapılarını açmış oldu. Her ne kadar bu güncelleme telefon tarayıcıları için gelmiş olsa da bilgisayar üzerinden Chrome tarayıcı ile mobil görünüme geçiş yapıp resim yükleyebilirsiniz.

Mobil Tarayıcıdan Fotoğraf Yükleme İmkanı

Güncelleme ile birlikte artık telefonunuzun tarayıcısına giriş yapın. Daha sonra Instagram’a giriş yapın ve üyelik bilgilerinizi girin. Çıkan ekranda fotoğraf paylaşma imkanınız da oluşmuş olacak. Her ne kadar özellik kısıtlı olsa da oldukça önemli bir adım. Fotoğrafı yüklerken sadece yatay ve dikey boyutlandırma yapabiliyorsunuz. Bu da fotoğrafa efekt verme gibi imkanların bulunmadığı anlamına geliyor. Sadece fotoğrafı yükleyip, açıklama yazmanıza imkan veriyor.

Özelliğin telefon tarayıcısından adım adım yapılışı ise şu şekilde

Instagram Programsız Fotoğraf Yükleme

Bilindiği üzere mobil cihazlarda uygulama ile fotoğraf yükleme imkanı bulunması sebebiyle bu özellik aşırı bir beğeni almadı. Ancak yine de bilgisayardan fotoğraf atmanın önünü açmış oldu. İstediğiniz fotoğrafı artık bilgisayar üzerinden programsız ve eklentisiz bir şekilde açıklama da ekleyerek yüklemeniz mümkündür.

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Aşağıdaki adımları uygulayarak Chrome tarayıcı üzerinden Instagram’a fotoğraf yüklemesi yapabilirsiniz.

-İlk olarak Chrome üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.

-Daha sonra CMD + Shift + C kısayolu ile menüye ulaşım sağlayın.

-Açılan menüden mobil cihazda görüntüleme seçeneğini seçebilirsiniz.

Artık bir bilgisayar üzerinden mobil cihazınızdan girmiş gibi görüntüleyebilirsiniz. Bu ekrandan kolaylıkla fotoğraf yüklemesi yapabiliyorsunuz. Ancak sadece açıklama yazabileceğinizi ve herhangi bir efekt veremeyeceğinizi belirtmek isteriz. İlerleyen zamanlarda ise Instagram yetkililerinin yeni güncellemeler ile özellikleri arttırması bekleniyor.

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan İnstagram’da Birden Fazla Hikâye Paylaşma Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.