Instagram’da Videolarımı İzleyenleri Nasıl Görürüm?

Instagram’da Videolarımı İzleyenleri Nasıl Görürüm?

Instagram’da Videolarımı İzleyenleri Nasıl Görürüm?

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram, her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. Bilindiği üzere insanlar olarak paylaştığımız şeylere kimlerin baktığını ve seyrettiği her daim merak ederiz. Bunun için zaman zaman çeşitli ücretli analiz programları da kullanmaktayız. Ancak Instagram tarafından getirilen güncelleme sonrası artık video paylaşımlarınız için herhangi bir program ya da uygulama kullanmanız gerekmemektedir.

Instagram Video İzleyenleri Görüntüleme

Uygulamanın yeni güncellemesi sayesinde artık paylaştığınız videoların ne kadar görüntülendiğini görmeniz mümkün olacaktır. Bu özellik henüz fotoğraflar için geçerli olmasa da videolarınızı kaç kişinin görüntülediğini ve beğendiğini görebilirsiniz.

Adım 1: Videoyu paylaştıktan sonra paylaşımınızın hemen alt kısmında, kullanıcı adınızın da hemen üst kısmında yeni bir ifade belirlenecektir. Resimde görüldüğü gibi 176.192 görüntülenme yazan kısıma tıklamanız gerekmektedir. (Görüntülenme sayınız size özel olarak belirlenecektir.)

 

Adım 2: Bu bölüme tıkladıktan sonra açılan sayfanın üst kısmında videonuzun kaç kişi tarafından görüntülendiğini görebilirsiniz. Sayfanın alt kısmında ise beğenenlerin listesi görülmektedir.

 

Yukarıdaki adımları uygulayarak paylaştığınız videoyu kaç kişinin seyrettiğini ya da beğendiğini görebilirsiniz. Bu özellik sayesinde artık herhangi bir program ya da uygulama kullanmanıza gerek kalmamaktadır.

Video Görüntülenme Sayısı Neye Göre Belirlenmektedir?

Ancak videonuzun sayısının belli olması için bazı kriterlerin oluşması gerekmektedir. Ana sayfasında hızlı geçerken sizin videonuzu gören ancak izlemeden geçenler olacaktır. Bu kişiser ise görüntülendi olarak sayılmayacaktır. Videonun izlenmiş olabilmesi için en az 3 saniye izlenmesi gerekmektedir. Bu zamanın altında izlenmesi halinde görüntülenme sayısında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bunun sebebi ise Instagram uygulamasının 3 saniyenin altında izlemeleri, geçiş yapma olarak algılamasıdır. 3 saniye üstü izlenmeler ise görüntülenme sayısınızı etkileyecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram'a Bilgisayardan Programsız Fotoğraf Yükleme başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.