Swarm Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?

Swarm Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?

Swarm uygulaması, gelişen teknolojinin insanlara sunmuş olduğu en güzel hediyelerdendir. Ayrıca Swarm kullanıcı engelleme işlemi sayesinde insanlar istemedikleri kişileri görmek zorunda da kalmaz ve böylece çok rahat bir şekilde check in işlemi yapabilirler.

Swarm Hakkında

Bilindiği gibi internet ve mobil cihazların gelişmesiyle birlikte insanların hayatına uygulamalar girmeye başladı. Bu uygulamalardan bazıları ise insanlar için adeta vazgeçilmez oldu. Bu uygulamalardan bir tanesi olan Swarm, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Swarm en basit ifade ile insanların yer bildirimi yaptığı ve bunu da diğer arkadaşlarıyla paylaştığı bir uygulamadır. Fakat bazı özellikleri sayesinde çok daha ilgi çekici sonuçların ortaya çıkmasını da sağlar. Bu özelliklerden bir tanesi arkadaşlar arasındaki mesafeyi göstermesidir. Yapılan check in işlemi sonrasında kullanıcılarına bu bilgiyi paylaşan Swarm, ayrıca bu işlemin yapıldığı mekandaki diğer kullanıcıları da görebilir.

Swarm Kullanıcı Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsedildiği gibi check in işlemi yapıldığında aynı mekanda olan farklı kişiler de bu paylaşımı görebilir. Bu kişilerden bazıları, insanlara rahatsızlık verebilir ve olay can sıkıcı bir duruma gelebilir. Bu ve benzer nedenlerden dolayı uygulama engelleme özelliğini geliştirmiştir. Swarm kullanıcı engelleme sayesinde bu tür kişilerden rahatlıkla kurtulmak mümkündür.

Kullanıcı engellemek Swarm’da çok basittir ve kullanıcıların bunun için öncelikle engellemek istedikleri kişinin profiline girmesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise üst bölümde yer alan engelleme butonuna basılması yeterlidir. Bu butona basıldığı zaman son bir defa “emin misiniz?” tarzında soru sorulmakta ve onay verildiği zaman işlem tamamlanmış olmaktadır. Bir kişi engellendiği zaman, o kişiye profil tamamen kapatılmış olmaktadır.

Swarm’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Kullanıcı engellemenin nasıl yapıldığı yukarıda anlatılmıştır. Bu kolay işlem bazen kullanıcıların acaba engellendim mi sorusu sormasına da neden oluyor. Bundan dolayı da Swarm’da engellendiğimi nasıl anlarım sorusu çok sayıdaki kullanıcı tarafından merak ediliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Bu uygulamada engellenen kişilere profiller tamamen kapatılmaktadır. Bundan dolayı da kullanıcılar, kendilerini engellediğini düşündüğü kişilerin profillerine ulaşmaya çalışmalıdır. Eğer bu işlem başarısız ise maalesef karşıdaki kişi engel atmıştır.

Engelleme Yapıldığında Bildirim Gidiyor Mu?

Engelleme özelliği sadece Swarm’da değil birçok sosyal medya uygulamasından bulunur. Bu özellik, insanların sosyal medyada çok daha rahat etmesini ve farklı kişiler tarafından rahatsız edilmemesine neden olur. Swarm kullanıcı engelleme de bu amaçlar için kullanılır fakat insanlar bunun karşı tarafa bildirilmesini bazen istemezler. Bu da karşıya bildirim gidiyor mu sorusunun sorulmasına neden olur.

Swarm ya da farklı bir sosyal medya uygulamasında yapılan engellemeler, karşıdaki kullanıcılara bildirim olarak gitmez. Ancak yukarıda bahsedilen yöntemler sayesinde engelleme yapılıp yapılmadığı anlaşılabilir. Dolayısıyla da kullanıcıların bu konuda endişe etmesine gerek yoktur.

Rahatsızlık Veren Kişilerden Kurtulmanın Farklı Yolları

Swarm kullanıcıları tarafından şikayet edilen konuların başında, farklı bir mekanda yapılan check in işlemi sonrasından burada bulunan kişilerden bazıları tarafından rahatsız edilmek gelmektedir. Bu durum çok ciddi boyutlara ulaşmış ve uygulama da bunun için farklı bir çözüm yolu geliştirmiştir.

Bilindiği gibi sosyal medya uygulamalarının çoğunda profil gizleme seçeneği vardır. Engelleme yerine bu seçenek kullanıldığında, yapılan işlemler sadece kullanıcının arkadaşları tarafından görülebilir. Bu da rahatsızlık veren sebeplerin ortadan kalkmasına neden olur. Fakat Swarm profil gizleme seçeneğini tam olarak kullanıcılarına sağlamamaktadır.

Swarm kullanıcı engelleme yerine profil gizleme seçeneğini kullanmak isteyenler, uygulamanın böyle bir özelliğinin olmadığını göreceklerdir. Fakat bunun yerine bir takım ayarlamalar yapılarak, verilen bu rahatsızlıkların seviyesi çok aşağılara çekilebilir.

Profil gizlemek için kullanıcıların öncelikle profillerine giriş yapması ve ardından da ayarlar bölümüne gitmesi gerekir. Daha sonra ise buradan bir takım ayarlamalar yapılabilir. Özellikle halka açık bir mekanda yapılan check in işleminin ardından listede çıkmak istemeyen kullanıcılar buradan yaptıkları ayar ile bunu mümkün kılabilir. Böylece farklı kişilerin rahatsızlık vermesinin önüne de geçilmiş olacaktır. Ayrıca yine bu bölümde yine farklı ayarlamalar da yapılabilir. Böylece profil tam olarak gizlenemese de önemli ölçüde rahatsızlıklar engellenmiş olmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Kullanıcı engelleme ve profil gizleme gibi seçenekler sayesinde insanlar Swarm uygulamasını çok daha rahat bir şekilde kullanabilir. İstenilen yerlerde check in işlemi yapılabilir ve rahatsızlık veren kişiler bu yollarla devre dışı bırakılabilir.

Swarm kullanıcı engelleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Swarm’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca birçok sosyal medya platformu için takipçi, beğeni ve video görüntüleme hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Hizmetlerimizi incelemeyi unutmayın.

Swarm kullanıcı engelleme nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagramda Yorum Kopyalama Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.