Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır

Sosyal medyanın demir başlarından gerçek ve tanınmış kullanıcılarını diğerlerinden ayırmak için Twitter mavi tik rozeti bulunmaktadır. Peki resmi hesap rozetini alabilmek için hangi adımları uygulamamız gerektiğini detaylı olarak yazımızda anlattık.

Twitter Mavi Tik Neden Yapılır

Dünyanın en aktif ve en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden Twitter, milyarlarca kullanıcıya sahip. Kullanıcılar birden fazla hesap açabildikleri gibi başkasının adına da hesap açabilme özgürlüğüne sahip. Bu durum ise gerçekten tanınmış kişilerin işlerini bir hayli sıkıntıya düşürmektedir.
Twitter yönetimi de bu duruma önlem olarak resmi hesaplara mavi tik özelliği getirdi. Mavi tik kopyalama işlemi imkansızken, bu tiki almak için de Twitter yönetimine başvurmanız gerektiğinden herhangi bir karışıklığın önüne geçebilmek için en uygun yol olarak mavi tik gözükmekte. Aynı zamanda mavi tikli hesapların arama sonuçlarında en başlarda çıkması ve belirli konularda attıkları tweetlerin en üstte listelenmesi gibi çeşitli özellikler de mavi tik özelliğine sahip olduğunuzda Twitter’ın size sunduğu ayrıcalıklardan bazıları.

Mavi Tik Başvurusu Yapma

Twitter tarafından verilen mavi tiki almak ise gayet basit. Öncelikle verified.twitter.com adresine girmeniz gerekiyor. Burada size ihtiyacınız olan tüm bilgiler verilmekte. İşlemi daha da hızlandırmak isterseniz öncelikli olarak Twitter profilinizdeki tüm bilgileri doldurmanız gerek. Profiliniz kişisel bir hesap ise kişisel bilgilerinizi, kurumsal bir hesap ise kurumunuzla ilgili detayları siteye girmelisiniz.

Twitter onaylanmış hesap başvurusu için yapmanız gereken diğer işlem ise iletişim bilgilerinizi onaylamak. Mail ve cep telefonunuzu da onaylı bir şekilde sisteme girdikten sonra sistem sizden kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Burada sizden herhangi bir ücret alınmamakta, sadece ileriki zamanlarda yapabileceğiniz kampanyalar vb. uygulamalar bu kredi kartı üzerinden ücretlendirilmektedir. Bu adımı da tamamladıktan sonra onaylanmış hesap başvurusu için son adıma geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Mavi tik başvurusundaki son adım ise hesap onaylatma formunu doldurmak. Site yönetimine kendinizi, yaptığınız işi ve neden hesabınızı onaylatmak istediğinizi anlatan mavi tik formunu mümkünse İngilizce dilinde yazarak yollamanız gerekiyor. Twitter’ın ilgili birimleri, başvurunuzu inceledikten sonra en geç 72 saat içinde size geri dönüş yapacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Facebook Sayfasında Değerlendirme Oyu Açmak başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Yaklaşık iki gün önce tüm bilgileri doldurup mavi tık onayını istedim. Ancak geldi. Sabah baktım onaylanmış. Basit ama sıkıcı bir süre beklemek yoruyor insanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.