İnstagramda Birden Fazla Hikaye Paylaşma (Stories)

İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de İnstagramda birden fazla hikaye paylaşma (Stories) nasıl yapılır sorusudur. İnstagramın aylar öncesinde yapmış olduğu güncelleme ile uygulamaya dahil olan hikayeler bölümü kısa zamanda milyonlarca kullanıcıya ulaşarak popüler bir hale geldi. Hal böyle olunca da İnstagram kullanıcıları yeni eklenen bu özellik hakkında bilgi arayışına girdiler. İnstagramda birden fazla hikaye paylaşma (Stories) özelliği tıpkı normal fotoğraf ya da video paylaşmak kadar basit bir işlemdir. Gelin hep birlikte bu özelliğin nasıl kullanıldığına göz atalım. İnstagramda Birden Fazla Hikaye Paylaşma

Bu özellik için öncelikle uygulama üzerinden instagram hesabınıza giriş yapın. Hesabınızı açtıktan sonra sol üst bölümde yer alan yuvarlak içerisinde artı işaretine dokunun. Daha sonra hikaye ya da hikayen bölümünün yanında yer alan artı işaretine dokunun. Bu işlemi yaptıktan sonra fotoğraf ya da video ekleyebilmeniz için kameranız açılacaktır. Bu adımda anlık fotoğraf ya da video çekebilir veya galeriniz üzerinden içerik yükleyebilirsiniz. Fotoğraf ya da videonuzu onayladıktan sonra hikaye sayınız 1 olacaktır. Bu işlemden sonra İnstagramınızın ana sayfasına gelin ve sol üst bölümdeki kamera butonuna dokunun. Bu işlemden sonra hikaye bölümü ekrana gelecektir. Yine daha öncekine benzer şekilde yeni fotoğraf ya da video çekebilir veya galerinizden yeni bir içerik ekleyebilirsiniz.  Fotoğraf ya da videonuzla ilgili işlemleri tamamlayıp ileri seçeneğine dokunduğunuzda işlem tamamlanmış olacak ve İnstagramınızdaki hikaye sayınız 2’ye yükselecek. Bu şekilde İnstagramda birden fazla hikaye paylaşımı yapabilmeniz mümkündür.

Bunun yanında instagramda bulunan hikaye paylaşımlarınız içerisinde yer alan bir içeriği silmek istiyorsanız öncelikle ana sayfadaki sol üst köşede bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın. Daha sonra sağ alt bölümde yer alan üç nokta simgesine dokunun. Bu bölüm üzerinden fotoğraflarınızı ya da videolarınızı silebilir, düzenleyebilir veya kaydedebilirsiniz. 

İnstagramda Birden Fazla Hikaye Paylaşma (Stories)
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır? başlıklı yazımızda instagram bilgi, Instagram mavi tık ve Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır? hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir