Son zamanlarda en çok merak edilenlerden bir tanesi İnstagramda engel kaldırma nasıl yapılır konusudur. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki engellemiş olduğunuz bir kullanıcı Instagram hesabınızı bulamaz ve gönderilerinizi göremez. Bunun için kullanıcının engelini kaldırmanız gerekiyor. Engeli kaldırmak içinse aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  1. İlk olarak engellemiş olduğunuz kişinin profiline girmelisiniz. Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç nokta kısmına yani seçeneklere basmalısınız.
  2. Seçeneklere girdiğinizde karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencerenin en üst kısmında “Kullanıcının Engellemesini Kaldır” ikonu mevcut. Kullanıcının engelini kaldırmak için bu ikona tıklamanız yeterli olacaktır.

İnstagram engel kaldırma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu adımları sırasıyla takip ettiğinizde siz de kullanıcıların engelini kaldırmış olacaksınız. iOS işletim sistemleri için de aynı adımları takip etmeniz yeterlidir.

Instagram’da kullanılmakta olan kullanıcı engelleme özelliği son zamanlarda en çok tercih edilen özelliklerden bir tanesi haline geldi. Özellikle istemediğiniz kullanıcıların sizi rahatsız etmesini ya da profilinizi görmesini istemediğiniz durumlarda tek yapmanız gereken engellemek istediğiniz kullanıcının profiline girerek kullanıcıyı engellemek olacaktır. Kullanıcıyı engelledikten sonra artık o kullanıcı sizinle hiçbir şekilde iletişime geçemeyecek ve profilinizi görüntülemeyecektir. Eğer engellediğiniz kullanıcının profili herkese açıksa siz onun profilini görebilir ve ona mesaj atabilirsiniz. Onun size ulaşabilmesi içinse engeli kaldırmanız gerekmektedir.

İnstagramda Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan İnstagram Hesap Gizliliği Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda hesabı özele al, hesabı özele almak ve hesap gizleme hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir