Instagram’da Profil Linki Nasıl Alınır?

Popüler resim ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, içerisinde çok sayıda özelliği de barındırmaktadır. Kullanıcılar ise bu özelliklerin çoğu zaman farkında olmamaktadır. Bizler de Instagram’da yer alan bazı özellikler ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Şu sıralar internet ortamında en çok gelen sorulardan birisi de “Instagram profil linki nasıl alınır?” şeklinde olmaktadır. Zaman zaman Instagram üzerinden gördüğünüz kullanıcıları başka arkadaşlarınız ile ya da diğer sosyal platformlarda paylaşmak isteyebilirsiniz. Her ne kadar son güncellemeler ile birlikte Instagram profili paylaşmak kolay bir hale gelse de zaman zaman profilin linkine ihtiyaç duyarız. Bu durumda ise aşağıdaki yöntemleri uygulamanız gerekmektedir.

Instagram Profil Linki Alma Resimli Anlatım

Instagram üzerinden beğendiğiniz ya da arkadaşlarınızın görmesini istediğiniz bazı profiller bulunmaktadır. Profillerin üzerine tıkladıktan sonra sağ üst köşede üç nokta bulunmaktadır. Bu menüde yer alan Bu Profili Paylaş seçeneği ile Whatsapp, Facebook, Twitter, Kısa Mesaj ve Skype gibi platformlarda profili paylaşabilirsiniz. Ancak Instagram profil linki almak istiyorsanız, konumuzun detayında yer alan adımları uygulayınız.
Adım 1: İlk olarak Instagram üzerinden linkini almak istediğiniz kullanıcı adını bulun ve profiline giriş yapın. Daha sonra profilin sağ üst kısmında ve şarj göstergesinin altında bulunan 3 noktaya tıklayın.

 

Adım 2: Daha sonra karşınıza yeni bir menü açılacaktır. Bu menü üzerinden engelleme, şikayet etme, hikayeni bu profil ile gizleme, profili paylaşma ve mesaj gönderme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu menüde yer alan Profilin URL’sini Kopyala seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Profilin URL’sini Kopyala seçeneğine tıkladıktan sonra ekranın üst kısmında bir bar açılacaktır. Bu barda ise Bağlantı Panoya Kopyalandı şeklinde bir açıklama bulunmaktadır. Bu uyarı ise bağlantının başarılı bir şekilde kopyalandığı anlamına gelmektedir.

Instagram’da Profil Linki Nasıl Alınır?
4 (80%) 2 votes

Bir önceki destek yazımız olan Instagram’da Videolarımı İzleyenleri Nasıl Görürüm? başlıklı yazımızda instagram video, instagram video izleyenleri görme ve Instagram Video İzleyenleri Görüntüleme hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir