Instagram’da Ürünlerin Fiyatını Yazmanın Artıları ve Eksileri


Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, Facebook tabanlı olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Bilindiği üzere fotoğraf ve video paylaşımı yapılmakta, bunun yanı sıra ticari anlamda da bazı faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Sosyal medyanın gücünü kullanmak isteyen esnaflar ya da firmalar ise Instagram platformunu kullanmakta ve ürün satmaktadır. Instagram’da ise ürün satışı yaparken bazı dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Bunlardan birisi de Instagram’da eklediğiniz ürünlere fiyatı yazmaktır. Tabi ki bu durumun hem avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır. Konumuzun detayında ise Instagram satışı yaparken ürünlere fiyat yazmanın önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.


Ürünlere Fiyat Yazmanın Avantajları


Firmalar için profilde yapılan paylaşımlar oldukça önemlidir. Hatalı bir şeyler yapılması halinde müşteri kaybetmenize yol açabilir. Ancak ilgi çekici ve doğru yapılması halinde ise avantaja dönüşmekte, müşteri potansiyelini arttırmaktadır.


Bilgilendirme


Müşteriler zaman zaman önce fiyatı görmek istemektedirler. Bazı müşteriler fiyat yazmadığı için tek tek sormaktan çekinirler ya da yorulurlar. Hal böyle olunca da ürünü almaktan vazgeçmektedirler. Sizler de ürünlerinize fiyat eklemesi yapabilir ve müşterilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Onlar da fiyatları inceledikten sonra sizlerden satın almaya karar verebilir.


Müşteri Potansiyelini Arttırma


Ürünlerin fiyatı yazan profillerin diğerlerine göre çok daha fazla beğenildiği görülmektedir. Bunun sebebi ise hesabın daha şeffaf bir hale gelmesidir. Ürünlerin fiyatının yazması, ödeme yöntemlerinin belirtilmesi, kargo ve diğer bilgilerin verilmesi halinde müşterilerin profile olan güveni artmaktadır. Bu da müşteri potansiyelinizi arttırmakta önemli bir rol oynayacaktır.


Ürünlere Fiyat Yazmanın Dezavantajları


Tabi ki bu durum beraberinde bazı dezavantajları da getirmektedir. Ancak bu avantajlarına göre biraz daha az olmaktadır.


Ürün Pahalılığı


Eğer pahalı bir ürün satıyorsanız ve pazarlığa açık değilseniz, muhtemelen profilinize yazacağınız fiyatlar da ilgi çekmeyecektir. Özellikle ürünlerin altına aşırı fiyatların yazılması müşterinin gözünü korkutmakta ve üründen uzaklaştırmaktadır.


Yukarıda yer alan detaylara dikkat edilmesi halinde ise Instagram üzerinden ürün satış faaliyetleri çok daha fazla artmaktadır. Sizler de bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Instagram’da Ürünlerin Fiyatını Yazmanın Artıları ve Eksileri
Yazımıza oy vererek destek olabilirsiniz

Bir önceki destek yazımız olan Instagram’da Kendiliğinden Silinen Mesaj Dönemi başlıklı yazımızda fotoğraf yok olma özelliği, fotoğraflar kendi kendine yok oluyor ve instagram kendi kendine silinen mesaj hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.