Twitter’da Mavi Tik Nasıl Aınır


Sosyal medyanın demir başlarından Twitter, gerçek ve tanınmış kullanıcılarını diğerlerinden ayırmak için yeni bir yol buldu. Mavi tik olarak bilinen resmi hesap rozetini almak ise birkaç adımda tamamlanabilecek bir sürece bağlı.


Twitter Mavi Tik Neden Yapılır


Dünyanın en aktif ve en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden Twitter, milyarlarca kullanıcıya sahip. Kullanıcılar birden fazla hesap açabildikleri gibi başkasının adına da hesap açabilme özgürlüğüne sahip. Bu durum ise gerçekten tanınmış kişilerin işlerini bir hayli zorlatmakta.
Twitter yönetimi de bu duruma önlem olarak resmi hesaplara mavi tik özelliği getirdi. Mavi tik kopyalama işlemi imkansızken, bu tiki almak için de Twitter yönetimine başvurmanız gerektiğinden herhangi bir karışıklığın önüne geçebilmek için en uygun yol olarak mavi tik gözükmekte. Aynı zamanda mavi tikli hesapların arama sonuçlarında en başlarda çıkması ve belirli konularda attıkları tweetlerin en üstte listelenmesi gibi çeşitli özellikler de mavi tik özelliğine sahip olduğunuzda Twitter’ın size sunduğu ayrıcalıklardan bazıları.


Mavi Tik Başvurusu Yapma


Twitter tarafından verilen mavi tiki almak ise gayet basit. Öncelikle verified.twitter.com adresine girmeniz gerekiyor. Burada size ihtiyacınız olan tüm bilgiler verilmekte. İşlemi daha da hızlandırmak isterseniz öncelikli olarak Twitter profilinizdeki tüm bilgileri doldurmanız gerek. Profiliniz kişisel bir hesap ise kişisel bilgilerinizi, kurumsal bir hesap ise kurumunuzla ilgili detayları siteye girmelisiniz.


Twitter onaylanmış hesap başvurusu için yapmanız gereken diğer işlem ise iletişim bilgilerinizi onaylamak. Mail ve cep telefonunuzu da onaylı bir şekilde sisteme girdikten sonra sistem sizden kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Burada sizden herhangi bir ücret alınmamakta, sadece ileriki zamanlarda yapabileceğiniz kampanyalar vb. uygulamalar bu kredi kartı üzerinden ücretlendirilmekte. Bu adımı da tamamladıktan sonra onaylanmış hesap başvurusu için son adıma geçebilirsiniz.


Mavi tik başvurusundaki son adım ise hesap onaylatma formunu doldurmak. Site yönetimine kendinizi, yaptığınız işi ve neden hesabınızı onaylatmak istediğinizi anlatan mavi tik formunu mümkünse İngilizce dilinde yazarak yollamanız gerekiyor. Twitter’ın ilgili birimleri, başvurunuzu inceledikten sonra en geç 72 saat içinde size geri dönüş yapacaktır.

Twitter Mavi Tik Nasıl Aınır
5 (100%) 2 votes

Bir önceki destek yazımız olan Facebook Hesabı Nasıl Tamamen Silinir? başlıklı yazımızda facebook dondurma nasıl yapılır, Facebook Hesabı Nasıl Tamamen Silinir? ve Facebook Hesabı Silecek Olanların Bilmesi Gerekenler hakkında bilgiler içermektedir.

Twitter Mavi Tik Nasıl Aınır” için bir yorum

  • tarihinde, saat 12:25
    Permalink

    Yaklaşık iki gün önce tüm bilgileri doldurup mavi tık onayını istedim. Ancak geldi. Sabah baktım onaylanmış. Basit ama sıkıcı bir süre beklemek yoruyor insanı

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.